Nestihnete ani žmurknúť. V súboji o MS odpískali penaltu po piatich sekundách

Futbalisti Tanzánie dostali v utorňajšom zápase africkej kvalifikácie o postup na MS 2022 proti Madagaskaru možnosť zahrávať pokutový kop už v 5. sekunde.

08.09.2021 07:20

Verdikt rozhodcu prišiel po faule brankára hostí Melvina Adriena na útočníka Simona Mvusu. Kapitán Erasto Nyoni penaltu premenil.

Domáci sa v 26. minúte ujali vedenia 2:0, no hráči Madagaskaru do polčasu vyrovnali. Tanzánia sa napokon tešila krátko po zmene strán z víťazného gólu. Po dvoch zápasoch sa dostala na čelo J-skupiny.

Ako pripomínajú viaceré zdroje, oficiálne štatistiky najrýchlejších penált neexistujú.

V roku 2014 dostala trest Ghana už v 10. sekunde zápasu s Čiernou Horou, na klubovej úrovni prišla penalta v stretnutí Hamburgu s Padebornom po ôsmich sekundách.

Znamená to, že utorňajší moment je rekordom v medzinárodnom futbale.

Rusko, futbal Čítajte viac Favoriti uspeli. Slovenská cesta do Kataru je napriek výhre kľukatá
Viac na túto tému: #penalta #tanzánski futbalisti