Chaos v Sao Paule. Šláger nedohrali, štyroch hráčov chcú deportovať

Nedeľňajší duel juhoamerickej kvalifikácie futbalových MS 2022 medzi Brazíliou a Argentínou prerušili už po siedmich minútach pre spor okolo porušenia pandemických opatrení, týkajúcich sa štvorice hráčov hostí.

, 05.09.2021 21:50, aktualizované: 23:57
Lionel Messi, Neymar Foto: ,
Lionel Messi a Neymar v debate s pracovníkmi hygieny počas prerušenia zápasu Brazília - Argentína.
debata (4)

Zápas nedohrali a o jeho osude rozhodne Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

„Na hraciu plochu prišlo niekoľko úradníkov a dostalo sa do konfliktu s hráčmi a členmi tímov,“ informovala agentúra AFP.

Podľa agentúry AP odišli hráči Argentíny z ihriska a na sociálnej sieti reprezentácia informovala, že v stretnutí nebude pokračovať.

Brazílčan Neymar s Argentínčanmi Rodrigo De...
Hviezdni hráči Lionel Messi a Neymar a tréner...
+6Brazílčania a Argentínčania s úradníkmi počas...

Strešná organizácia juhoamerického futbalu CONMEBOL neskôr v oficiálnom stanovisku uviedla, že zápas bol prerušený na základe rozhodnutia hlavného arbitra a o jeho osude rozhodne FIFA:

"Rozhodca a delegát zápasu predložia správu disciplinárnej komisii FIFA, ktorá rozhodne o ďalších krokoch.

Kvalifikácia MS je súťaž riadená FIFA a všetky rozhodnutia sú výlučne v jej právomoci."

Zásah úradníkov sprevádzaných políciou vyvolal spor týkajúci sa štvorice argentínskych hráčov z britských klubov – Emiliana Buendiu, Emiliana Martineza (obaja Aston Villa), Cristiana Romera a Giovaniho Lo Celsa (obaja Tottenham Hotspur).

Romero, Lo Celso i Martinez nastúpili do zápasu v základnej zostave hostí.

Spomínaná štvorica uviedla podľa brazílskych úradov pri vstupe do krajiny nepravdivé informácie.

Pre prichádzajúcich z Veľkej Británie, Indie a Juhoafrickej republiky platia špeciálne podmienky, okrem iného 14-dňová karanténa po príchode do krajiny.

„Hráči, ktorí pricestovali z Caracasu do Guarulhosu deklarovali, že počas minulých dvoch týždňov sa nezdržovali ani v jednej z krajín, pre ktorú platia obmedzenia,“ citovala agentúra DPA vyhlásenie zdravotníckeho úradu Anvisa.

Úrad má však k dispozícii informácie, podľa ktorých sa štvorica hráčov v danom období zdržiavala v Británii a neinformovala o tom.

„Bolo nariadenie vyšetrovanie pre možné porušenie pandemických opatrení a ďalších paragrafov trestného poriadku,“ informovala vo vyhlásení Anvisa.

Podľa šéfa brazílskej zdravotníckej agentúry Antonia Barru Torresa čaká kvarteto argentínskych hráčov pokuta a deportácia z krajiny pre nedodržanie pandemických opatrení.

Štvorici úrady nariadili ešte pred duelom karanténu, no hráči ju nerešpektovali a traja z nich napokon do zápasu nastúpili.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
4 debata chyba
Viac na túto tému: #brazílski futbalisti #argentínski futbalisti
Flowers