Toto je na kriminál, odznelo po faule na Messiho. Argentína sa teší na Brazíliu

Futbalisti Brazílie zvíťazili v zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 na ihrisku Čile 1:0 a aj po 7. kole vedú tabuľku s plným počtom bodov.

03.09.2021 10:33
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi v bolestiach počas zápasu Argentíny s Venezuelou.

Jediný gól strelil v 64. minúte stredopoliar Flamenga Everton Ribeiro.

Brazília dosiahla v siedmom vystúpení siedme víťazstvo a na čele tabuľky má šesťbodový náskok pred druhou Argentínou, ktorá vyhrala v Caracase nad domácou Venezuelou 3:1.

Argentínčania sú bez prehry, ale na konte majú až tri remízy. V Caracase nastúpil Lionel Messi prvýkrát ako hráč Paríža St. Germain, no herne sa príliš nepresadil.

Domáci hrali od 32. minúty bez vylúčeného Adriana Martineza. Tvrdým faulom poslal na zem Messiho, ktorý sa chvíľu zvíjal na trávniku, ale zápas dohral.

„Tak toto je na kriminál. Zákrok na ukončenie kariéry. Je zázrak, že z toho vyviazol bez vážneho zranenia,“ napísal na twitteri jeden z fanúšikov.

„Oceňme jeho neuveriteľnú fyzickú odolnosť,“ pridal sa ďalší a vyzdvihol aj Messiho rýchlu reakciu, bez ktorej by ľahko mohlo prísť k zlomenine.

V nadstavenom čase otvoril skóre Lautaro Martinez, ktorý v závere prihral Joaquinovi Correovi na druhý zásah. Poistku pridal Angel Correa.

„Odohrali sme výborný prvý polčas. Po strelenom góle sme mali viac priestoru a získali všetky body,“ povedal Lautaro Martinez podľa agentúry AP.

Messi Čítajte viac Messiho debut za PSG? Žiadna strela, fotenie s deťmi súpera

„La Albiceleste“ nastúpia v ďalšom dueli proti domácim Brazílčanom, ktorých zdolali vo finále nedávneho kontinentálneho šampionátu Copa America. "

Bude to ďalší dôležitý zápas. Musíme si oddýchnuť a potom k tomu pristúpiť ako k finále," uviedol Martinez.

V Lime remizovalo domáce Peru s Uruguajom 1:1. Hosťom chýbali elitní útočníci Luis Suarez a Edinson Cavani.

Prvý menovaný absentoval pre zranenie kolena, Cavaniho nepustil Manchester United pre povinnú karanténu pri návrate do Veľkej Británie.

Juhoamerická kvalifikácia MS 2022

Caracas
Venezuela – Argentína 1:3 (0:1)
Góly: 90.+4 Soteldo – 45.+2 L. Martinez, 71. J. Correa, 74. A. Correa, ČK: 32. A. Martinez (Ven.)

Santiago de Chile Čile – Brazília 0:1 (0:0)
Gól: 64. Ribeiro