Futbalisti Trabzonsporu nepostúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy.

26.08.2021 22:38
Taliansko futbal EKL odveta play off AS Rím... Foto: ,
Marek Hamšík z Trabzonsporu a Gianluca Mancini z AS Rím.

Po domácej prehre 1:2 nestačili na AS Rím ani v odvete na Olympijskom štadióne a favorizovanému talianskemu súperovi podľahli 0:3.

V drese tureckého tímu odohral celý duel kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík.

Z postupu sa radoval jeho krajan Matúš Bero, ktorého Vitesse Arnhem dokázalo postúpiť na úkor Anderlechtu Brusel. Po remíze 3:3 v Belgicku vyhral zástupca Eredivisie doma 2:1, Bero odohral celý zápas.

Slavia, Legia Čítajte viac Červená v 3. minúte. Slavia neudržala tesný náskok, Legia ju vyradila

Aj Kajrat Almaty si zahrá v skupinovej fáze. Po triumfe 4:1 na ihrisku luxemburskej Foly Esch spečatil postup v domácej odvete play off, v ktorej zvíťazil 3:1.

Žalgiris Vilnius neuspel proti nórskemu Bodo/Glimt, keď po domácej remíze 2:2 prehral u súpera 0:1. Slovenský útočník Jakub Sylvestr vyšiel v drese litovského tímu gólovo naprázdno, v 70. minúte striedal.

Historicky prvým gibraltárskym účastníkom skupinovej fázy niektorého z európskych pohárov sa stal Lincoln Red Imps, ktorý v play off vyradil lotyšský Riga FC po výsledkoch 1:1 vonku a 3:1 po predĺžení doma.

SR futbal EL odveta play off Slovan Olympiakos BAX Čítajte viac Gréci napriek výhode na Tehelnom poli nezvíťazili. Slovan si zahrá Konferenčnú ligu

Lincoln sa do play off EKL dostal z Európskej ligy, kde bol v 3. predkole nad jeho sily bratislavský Slovan.

2. zápasy play off EKL:

Partizan Belehrad – Santa Clara 2:0 (2:0)
Góly: 25. Gomes (z 11 m), 27. Saničanin
prvý zápas 1:2, postúpil Partizan Belehrad

Union Berlín – KuPS Kuopio 0:0
prvý zápas 4:0, postúpil Union Berlín

Tottenham Hotspur – Pacos Ferreira 3:0 (2:0)
Góly: 9. a 35. Kane, 70. Lo Celso
prvý zápas 0:1, postúpil Tottenham Hotspur

FC Aberdeen – Karabach Agdam 1:3 (0:2)
Góly: 90.+1 Ferguson (z 11 m) – 8. Bajramov, 18. Kady, 72. Zoubir
prvý zápas 0:1, postúpil Karabach Agdam

Shamrock Rovers – Flora Tallinn 0:1 (0:0)
Gól: 57. Sappinen
prvý zápas 2:4, postúpila Flora Tallinn

CSKA Sofia – Viktoria Plzeň 3:0 pp (2:0, 1:0)
Góly: 6. Carey, 63. Jomov, 119. Matthei, ČK: 111. Caicedo (CSKA) /za hostí M. Káčer hral od 63. min, M. Tvrdoň bol na lavičke náhradníkov/
prvý zápas 0:2, postúpil CSKA Sofia

Hammarby – FC Bazilej 3:1 pp (2:0, 0:0), 3:4 v rozstrele z 11 m
Góly: 48. a 54. Fjóluson, 101. Amoo – 109. Arthur (z 11 m)
prvý zápas 1:3, postúpil FC Bazilej

Maccabi Tel Aviv – Šachtar Karagandy 2:0 (2:0)

St. Johnstone – LASK Linz 0:2 (0:0)
Góly: 72. Balič, 84. Raguž, ČK: 76. Wotherspoon, 84. Rooney (obaja St. Johnstone)
prvý zápas 1:1, postúpil LASK Linz

Elfsborg – Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0)
Góly: 42. Larsson, 50. Bernhardsson, 77. Ndione – 61. Toornstra /R. Boženík bol na lavičke Feyenoordu/
prvý zápas 0:5, postúpil Feyenoord Rotterdam

Anorthosis Famagusta – Hapoel Beer Sheva 3:1 (1:1)
Góly: 62. a 69. Christodu­lopulos, 12. Artymatas – 33. Schechter, ČK: 45. Acolatse (Hapoel)
prvý zápas 0:0, postúpil Anorthosis Famagusta

AS Rím – Trabzonspor 3:0 (1:0)
Góly: 20. Cristante, 65. Zaniolo, 84. El Shaarawy /za hostí M. Hamšík odohral celý zápas/
prvý zápas 2:1, postúpil AS Rím

FC Kodaň – Sivasspor 5:0 (2:0)
Góly: 24. Stage, 39. Daramy, 57. Lerager, 62. Biel, 76. Hojlund
prvý zápas 2:1, postúpil FC Kodaň

Vitesse Arnhem – Anderlecht Brusel 2:1 (1:0)
Góly: 4. a 49. Wittek – 81. Refaelov /za domácich M. Bero odohral celý zápas/
prvý zápas 3:3, postúpil Vitesse Arhem

Rosenborg Trondheim – Stade Rennes 1:3 (0:2)