Žilina vyhrala v Košiciach a do finále má veľmi blízko

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v stredajšom úvodnom semifinálovom zápase Slovenského pohára - Slovnaft Cupu na ihrisku FC Košice 4:2. Odveta je na programe v utorok 4. mája v Žiline.

28.04.2021 18:02
Žilina, Trenčín Foto: ,
Futbalisti Žiliny oslavujú gól.

FC Košice – MŠK Žilina 2:4 (0:2)

Góly: 47. a 85. Pačinda – 41. a 65. Kaprálik, 28. Slebodník, 88. Bernát. Rozhodovali: Somoláni – Pozor, Roszbeck, bez kariet, bez divákov
FC Košice: Kira – Jonec, Krčmarevič, Pavúk – Kis, Novák (73. Kountouri­otis), Jakúbek, Liener (54. Košuda) – Pačinda, Gáll (46. Sabol), Karaš (74. Gladis)
MŠK Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Minárik, Javorček (67. Anang) – Fazlagič (46. Gono), Goljan (67. Ďuriš), Myslovič, Bičachčjan (67. Paur) – Kaprálik, Slebodník (76. Bernát)

Od úvodu sa hralo v rýchlom tempe a nechýbali ani zaujímavé situácie. Domáci Karaš sa v 1. minúte snažil prelobovať brankára Belka, v snahe o gól však neuspel ani hlavičkujúci Gáll. Hostia odpovedali únikom Kaprálika, ktorému v zakončení zabránil Jonec.

Domáci sa snažili otvoriť skóre, dopustili sa však mnohých nepresností a réžiu zápasu postupne prevzali hostia. V 28. minúte síce nevyšlo zakončenie Kaprálikovi, no ten následne uvoľnil Slebodníka, ktorý strelou k pravej žrdi prekonal Kiru – 0:1. V 41. minúte vyšiel hosťom ďalší brejk, v ktorom už Kaprálik nezaváhal – 0:2.

Košičania skorigovali stav krátko po zmene strán. Pavúk našiel centrom kapitána Pačindu, ktorý hlavičkou upravil na 1:2. Hostia sa zamerali na aktívnu obranu, z ktorej hrozili rýchlymi brejkami. V 63. minúte ešte Kaprálik nedosiahol na prízemný center Javorčeka, no o dve minúty už tvrdou strelou nedal šancu Kirovi – 1:3.

Žilinčania si bez väčších problémov držali dvojgólový náskok a naďalej hrozili košickej obrane. V 85. minúte vyšiel Košičanom brejk, v ktorom Pačinda prestrelil Belka. Dráma sa však nekonala, gólová reakcia Žilinčanov prišla okamžite. Bernát sa uvoľnil v šestnástke, efektne si položil Kiru a upravil na konečných 2:4 z pohľadu domácich.

Viac na túto tému: #mšk žilina #FC Košice