Skalp ďalšieho fortunaligistu odštartoval veľký lapsus. Košice sú v semifinále

Futbalisti druholigových Košíc sa stali prvým semifinalistom bojov o Slovenský pohár 2020/2021.

13.04.2021 15:55 , aktualizované: 18:30
Boris Gáll Foto: ,
Košičan Boris Gáll strieľa po chybe trenčianskeho brankára prvý gól v zápase štvrťfinále Slovenského pohára.

Tím vedený trénerom Jozefom Vukušičom v jari vyradil už tretieho účastníka najvyššej domácej súťaže, po Michalovciach a Seredi Košičania zdolali aj Trenčín.

V utorok popoludní Košice viedli v domácom prostredí od 18. minúty gólom krídelníka Borisa Gálla, ktorý využil zaváhanie mladého trenčianskeho brankára Michala Kukučku:

Po zmene strán zvýšil Erik Pačinda na 2:0 a gólovú bodku za duelom dal v 81. minúte striedajúci Erik Liener.

Favorizovaní Trenčania si síce v Košiciach vypracovali niekoľko šancí, ale recept na brankára Matúša Kiru nenašli ani raz.

Ďalšími semifinalistami sa stali Žilinčania, ktorí v dueli dvoch fortunaligistov zvíťazili na pôde Zlaté Moravce-Vráble 2:0. O triumfe „šošonov“ rozhodli Matúš Rusnák a Jakub Paur.

V stredu najprv od 13.30 h Banská Bystrica ako líder II. ligy privíta „doma“ vo Zvolene hráčov Dunajskej Stredy a od 15.30 h sa uskutoční súboj dvoch bratislavských kolektívov – Slovan Bratislava nastúpi proti druholigovej Petržalke.

Erik Pačinda z Košíc (v žltom) v súboji s... Foto: TASR, František Iván
Erik Pačinda, Richard Križan Erik Pačinda z Košíc (v žltom) v súboji s Trenčanom Richardom Križanom.

Obhajcom prvenstva z minulej sezóny sú hráči Slovana Bratislava, ktorí v júli 2020 zdolali vo finále Ružomberok 1:0.

Semifinálové zápasy Slovenského pohára 2020/2021 prídu na rad 28.4. a 5.5, finále by sa malo hrať 19. mája.

Víťaz súťaže získa právo štartu v pohárovej Európe v sezóne 2021/2022. Aktuálnu edíciu futbalového pohára v jeseni 2020 prerušila pandémia koronavírusu a od marca 2021 ju dohrávajú už iba prvo a druholigisti.