Českí mladíci začali ME remízou s Talianmi, Nemci zlomili Maďarov až po hodine

Futbaloví reprezentanti Česka remizovali v úvodnom vystúpení na ME hráčov do 21 rokov s Talianmi 1:1.

24.03.2021 21:11
Taliansko, Česko Foto: ,
Vlastný gól Taliana Giulia Maggioreho v zápase proti Česku.

V zápase B-skupiny v slovinskom Celje prehrali polčas po góle útočníka FC Janov Gianluigiho Scamaccu, no v 75. minúte si dal stredopoliar Spezie Giulio Maggiore vlastný gól. Záver Taliani navyše nezvládli, dvaja ich hráči uvideli červené karty.

Španieli v druhom zápase skupiny zdolali v Maribore domácich Slovincov 3:0. Všetky góly padli po prestávke.

V zápase A-skupiny, ktorá sa hrá v Maďarsku, zlomili Nemci domácu reprezentáciu tromi gólmi až po hodine hry. Dvakrát sa presadil stredopoliar Wolfsburgu Bote Baku. V súboji Rumunsko – Holandsko (1:1) padli naopak oba góly už v úvodných dvadsiatich minútach.

ME hráčov do 21 rokov – skupinová fáza:

A-skupina (Maďarsko):
Budapešť
Rumunsko – Holandsko 1:1 (1:1)
Góly: 20. Ciobanu – 16. Schuurs

Székesfehérvár Maďarsko – Nemecko 0:3 (0:3)
Góly: 66. a 73. Baku, 61. Nmecha

B-skupina (Slovinsko):
Celje Česko – Taliansko 1:1 (0:1)
Góly: 75. Maggiore (vlastný) – 31. Scamacca, ČK: 84. Tonali, 90.+5. Marchizza (obaja Taliansko) po 2. ŽK

Maribor Slovinsko – Španielsko 0:3 (0:0)
Góly: 53. Puado, 54. Villar, 89. Miranda

Viac na túto tému: #českí futbalisti do 21 rokov #talianski futbalisti do 21 rokov