Pražská Slavia rozstrieľala karlovarskú 10:3. Guľa sa hneval

V osemfinálovom zápase českého futbalového pohára rozstrieľala v Edene Slavia Praha karlovarskú Slaviu 10:3 a postúpila do štvrťfinále. Štyrmi gólmi sa blysol Stanislav Tecl.

03.03.2021 21:47
Slavia Praha Foto: ,
Radosť futbalistov Slavie Praha.

V súboji prvoligistov bojujúcich o záchranu Teplice nad Brnom 2:0 a postúpili do ďalších bojov. V drese hostí hrali do 60. minúty slovenský brankár Damián Bariš a stredopoliar Peter Štepanovský.

Štvrťfinále si zahrá aj FC Slovan Liberec, ktorý zdolal České Budějovice 1:0. Duel rozhodol gól Jakuba Peška minútu pred koncom riadneho hracieho času.

Ešte v utorok postúpili aj hráči Viktorie Plzeň. Zverenci slovenského kouča Adriana Guľu zdolali lídra druhej ligy Hradec Králové 3:1 vďaka hetriku Aleša Čermáka.

„Splnili som cieľ, teda postup. Ale to je asi všetko, s čím sme spokojní. Naše nároky na úroveň a spôsob hry, koncentráciu, sú úplne odlišné, než čo sme proti Hradcu predviedli,“ hneval sa Guľa na pozápasovej videokonferencii, jeho slová cituje aj Sport.cz.

Hosťom chýbal tréner Zdenko Frťala, ktorý je po pozitívnom teste na koronavírus v karanténe.

Sumáre:

SK Slavia Praha – FC Slavia Karlove Vary 10:3 (6:1)
Góly: 34., 38. Tecl, 45+1. a 86. Tecl, 24. a 58. Višinský, 26. a 50. Lingr, 4. Traore (z 11 m), 66. Brabec (vlastný) – 42. Skala, 53. Tůma, 85. Fencl
za domácich Rigo do 55. min

FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Gól: 89. Pešek
Koscelín celé stretnutie, Faško do 72. min – Králik a Skovajsa celé stretnutie, Jánošik od 78. min
FK Teplice – FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Góly: 59. Vukadinovič, 71. Kodad