Bayern je vo finále MS, postup zariadil Lewandowski

Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do finále MS klubov FIFA. V pondelkovom druhom semifinále v katarskom Rajjáne potvrdili úlohu favorita a zdolali egyptský tím Al-Ahly Káhira 2:0 zásluhou dvoch gólov Roberta Lewandowského.

08.02.2021 21:36
Qatar Soccer Club World Cup Lewandowski Foto: ,
Robert Lewandowski oslavuje svoj druhý gól v pondelkovom stretnutí na MS klubov v Katare.

Vo finále sa vo štvrtok stretnú s mexickým klubom Tigres UANL.

Úradujúci víťaz európskej Ligy majstrov mal od začiatku hernú i streleckú prevahu, ktorú korunoval Lewandowski v 17. minúte po kombinácii v šestnástke a spätnej prihrávke Serga Gnabryho.

Ďalší gól pridal nemecký šampión až v 86. minúte, keď poľský kanonier poslal loptu zblízka hlavou do odkrytej bránky po centri Leroya Saneho z pravej strany.

Bayern zabojuje o druhý triumf na MS klubov, prvýkrát získal trofej v roku 2013. Tigres sa vo finále predstaví ako prvý tím zo zóny Severnej a Strednej Ameriky (CONCACAF).

V súboji o tretiu priečku nastúpia Al-Ahly a brazílsky Palmeiras.