Česko lieta vo veľkom futbalovom škandále. V hlavnej úlohe je elitný rozhodca

09.12.2020 18:54

Pavel Královec už nebude do konca jesennej časti rozhodovať ani jeden zápas českej futbalovej ligy.

Pavel Královec.
Pavel Královec. Autor: TASR/AP, Pavel Golovkin

Dôvodom verdiktu komisie rozhodcov sú neštandardné hovory s bývalým podpredsedom národného zväzu FAČR Romanom Berbrom pred júlovým finále pohára medzi Libercom a Spartou Praha. Tím z hlavného mesta 1. júla zvíťazil 2:1 a po šiestich rokoch získal trofej.

Podľa medializovaných informácií nebude v profesionálnych súťažiach s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať ani na jar.

„Nemáme žiadne oficiálne a konkrétne informácie od orgánov činných v trestnom konaní, ale berieme to veľmi vážne. Osoby poverené vedením komisie rozhodcov stiahli Pavla Královca zo zápasov profesionálnych súťaží do konca jesene,“ citoval portál idnes.cz slová predsedu FAČR Martina Malíka.

Štyridsaťtriročný Královec v utorok večer rozhodoval duel Ligy majstrov Chelsea – Krasnodar (1:1). „Ak to mal byť jeho posledný zápas, s kariérou futbalového rozhodcu sa lúčil ako ‚kráľ‘,“ konštatuje idnes.cz.

V kauze okolo Berbra, ktorý sa momentálne nachádza vo väzbe, je spolu s ním z údajného ovplyvňovania výsledkov zápasov druhej a tretej ligy obvinených ďalších devätnásť osôb.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

1 debata
Viac na túto tému: #Pavel Královec