Diega položil smrtiaci koktail od lekára. Zomrel opustený

04.12.2020 18:50
Diego Maradona
Diego Maradona a jeho posledný súťažný zápas. Autor: ,

Môžete mať milióny na účte, nebývalú slávu, miliardy fanúšikov, ale keď sa láme chlieb, všetko je nanič.

Diego Armando Maradona zomrel sám. Zabudnutý vo svojej izbe. Bez opatery, ktorú mohol dostať.

Nedávno prekonal náročnú operáciu mozgu. Cítil sa dobre a s vedomím, že o jeho zdravie sa stará špičkový lekár, sa vypýtal domov.

Lékár Leopoldo Luque mal bdieť 24 hodín nad zdravím najslávnejšieho Argentínčana. Na povrch však vychádzajú šokujúce správy. Podľa všetkého sa o božského Diega nestaral tak, ako mal. Rodák z Lanúsu údajne zomrel sám. Zabudnutý v izbe.

Podľa záznamov miestnych kriminalistov, ktoré unikli do tlače, totiž Luque na nepretržitú starostlivosť kašľal. Diegovi mal navyše predpísať smrtiaci koktail liekov – antidepresíva a antipsychotiká, ktorá bežne berú pacienti trpiaci bipolárnou poruchou.

Všetko vygradovalo tri dni pred Maradonovou smrťou: viditeľne omámený futbalista doma spadol na zem a udrel sa do hlavy.

„Doktor Luque však nepodnikol žiadne kroky, nieto aby Maradonu poslal do nemocnice na kontrolu. Diego bol pritom v takom stave, že sám nemohol nič rozhodnúť. A on ho nechal v izbe tri dni bez lekárskej kontroly,“ zúri advokát Rodolfo Baqué.

Doktor Luque je podozrivý zo zabitia z nedbanlivosti.

Diego Maradona na
		tréningu SSC
		Neapol.
Futbalové legendy -
		Diego Maradona a Pelé
		v...
+19Diego Maradona počas
		tlačovej konferencie
		po...

Štadión v Neapole už pomenovali po Diegovi

Futbalový štadión v Neapole už oficiálne nesie meno po Diegovi Armandovi Maradonovi. Mestská rada v piatok jednomyseľne schválila zmenu názvu štadióna San Paolo na návrh starostu Luigiho de Magistrisa. Pomenovali ho po argentínskom velikánovi, ktorý zomrel minulý týždeň na zlyhanie srdca.

Maradona je ikonou klubu SSC Neapol. V jeho drese hral v rokoch 1984 až 1991. Vybojoval s ním dva ligové tituly (1987, 1990), Taliansky pohár (1987), taliansky Superpohár (1990) a v roku 1989 aj Pohár UEFA.

Niekoľko desaťročí bol najlepším strelcom Neapola so 115 presnými zásahmi v 259 zápasoch. V roku 2017 ho prekonal Marek Hamšík. Premenovanie štadióna žiadali od mesta aj fanúšikovia klubu.

Mestská rada schválila návrh, v ktorom Maradonu označili za „najvýznamnejšieho futbalistu všetkých čias a šampióna, s ktorým sa identifikuje celé mesto“. Už pred tromi rokmi získal Maradona v Neapole čestné občianstvo a na dátum jeho pohrebu vyhlásilo mesto deň smútku. Informovala agentúra DPA. {* koniec-sablona *}

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Diego Maradona
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku