Wernerov premiérový gól nestačil. Tottenham vyradil Chelsea v rozstrele

Futbalisti Tottenhamu Hotspur postúpili do štvrťfinále anglického Ligového pohára. V utorňajšom mestskom derby zdolali v osemfinále súťaže Chelsea Londýn 5:4 v rozstrele z jedenástich metrov. V riadnom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1.

29.09.2020 23:22
Mason Mount Foto: ,
Mason Mount míňa bránku Tottenhamu a Chelsea sa lúči s Ligovým pohárom.

Premiérovým gólom v drese Chelsea sa prezentoval v 19. minúte nemecký útočník Timo Werner, po zmene strán v 83. minúte však vyrovnal Erik Lamela.

V rozstrele z bieleho bodu zaváhal v piatej sérii stredopoliar Mason Mount a Spurs sa tešili z postupu.

Stalo sa tak napriek tomu, že kouč Tottenhamu José Mourinho pred zápasom avizoval, že tím sa viac sústredí na štvrtkový duel play off Európskej ligy proti Maccabi Haifa.

V porovnaní s ligovým duelom proti Newcastlu (1:1) urobil v základnej zostave až deväť zmien, Harry Kane začal iba na lavičke a naskočil do hry v 70. minúte.

Zmeny robila aj Chelsea, v bránke hostí debutoval po príchode z Rennes senegalský brankár Edouard Mendy.

Viac na túto tému: #Tottenham Hotspur #anglický Ligový pohár #Chelsea FC