Arsenal premohol Liverpool. Rozhodli až pokutové kopy

Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali po šestnásty raz v histórii víťazmi Community Shield. V zápase o anglický Superpohár zvíťazili vo Wembley nad úradujúcim majstrom FC Liverpool 5:4 po jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1.

29.08.2020 19:52
Arsenal Londýn Foto: ,
Radosť hráčov Arsenalu Londýn po triumfe nad Liverpoolom.

Triumf držiteľa FA Cupu zariadil Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý otvoril skóre a v rozstrele premenil rozhodujúci pokus.

Liverpool začal aktívne a Virgil van Dijk po centri rozvlnil sieť, gól holandského stopéra však neplatil pre tesný ofsajd. V 12. minúte zahrmelo z prvej útočnej akcie Arsenalu. Gabonský útočník Aubameyang napriahol spoza šestnástky a prekonal Alissona. Krátko na to mohol zvýšiť Nketiah, no Alisson jeho strelu bravúrne vyrazil.

Aj úvod druhého polčasu patril Liverpoolu, no Firmino mieril vedľa žrde a pri šanci Sadia Maneho sa vyznamenal Emiliano Martinez. Oživenie do hry „The Reds“ priniesli striedajúci Takumi Minamino a Naby Keita.

TOP 10 najhorších prestupov všetkých čias Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Paul Gascoigne z Newcastlu do Tottenhamu v...

V 73. minúte sa Minamino najlepšie zorientoval v skrumáži a vyrovnal na 1:1. O majiteľovi prvej trofeje v novej sezóne napokon rozhodol jedenástkový rozstrel. V ňom ako jediný zaváhal striedajúci Rhian Brewster, ktorý napálil loptu do brvna.

Community Shield 2020:

Arsenal Londýn – FC Liverpool 1:1 (1:0), 5:4 rozstrel z 11 m
Góly: 12. Aubameyang – 73. Minamino, 11 m rozstrel: Salah 0:1, Nelson 1:1, Fabinho 1:2, Maitland-Niles 2:2, Brewster nedal, Soares 3:2, Minamino 3:3, Luiz 4:3, Jones 4:4, Aubameyang 5:4. ŽK: Milner, rozhodoval: Marriner,
Arsenal: Martínez – Holding, Luiz, Tierney (82. Kolašinac) – Bellerín (58. Soares), Xhaka, Elneny, Maitland-Niles – Saka (82. Willock), Aubameyang, Nketiah (82. Nelson)
Liverpool: Alisson – Williams (59. Minamino), Gomez, van Dijk, Robertson – Milner (59. Keita), Fabinho, Wijnaldum (90+2. Brewster) – Salah, Firmino (82. Jones), Mane