Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu
Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu

Futbal sa stal nedôležitý. Ďalší majster sveta sa nečakane lúči

Má iba 32 rokov, napriek tomu sa nemecký futbalový obranca Benedikt Höwedes rozhodol ukonči aktívnu hráčsku kariéru.

31.07.2020 16:12
Benedikt Höwedes Foto: ,
Benedikt Höwedes s trofejou z MS 2014 počas berlínskych osláv.

Rodák zo západonemeckého Halternu sa však lúči ako majster sveta, keď na šampionáte v roku 2014 v Brazílii nechýbal na ceste Nemcov za zlatom ani minútu. Odchod do futbalového dôchodku ohlásil z rodinných dôvodov.

Posledné dve sezóny kariéry strávil v Rusku v Lokomotive Moskva, predtým odohral jeden ročník v talianskom Juventuse Turín a desať sezón v nemeckej I. bundeslige vo farbách tímu Schalke 04 z Gelsenkir­chenu. S Lokomotivom sa dohodol na ukončení spolupráce, keďže zmluvu mal až do leta 2022.

„Futbal sa stal nedôležitý, keď som dostal šancu tráviť čas so svojim synom. Keď som bol mimo rodiny, veľmi mi chýbal,“ povedal Höwedes pre magazín Der Spiegel.

Na nadnárodnej úrovni absolvoval v drese nemeckej reprezentácie v rokoch 2011 až 2017 spolu 44 duelov a strelil v nich dva góly. Ráta sa medzi to aj sedem štartom na „zlatých“ MS 2014, kde rovnako ako brankár Manuel Neuer a kapitán Philipp Lahm absolvoval plnú minutáž.

Iba dva týždne pred Höwedes ukončil hráčsku kariéru aj iný člen zlatého tímu z MS 2014 André Schürrle, ten však ako 29-ročný.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Benedikt Höwedes #nemeckí futbalisti