Dubnica nedala šancu Bystrici a zahrá si baráž. Ideme ďalej, znie z FK

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom si zahrajú baráž o postup do Fortuna ligy. V sobotňajšom domácom stretnutí záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny druhej ligy zdolali MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 a súpera o bod predstihli na čele tabuľky.

11.07.2020 19:04 , aktualizované: 22:47
Dubnica, radosť Foto: ,
Dubničania sa tešia z druhého gólu v sieti Banskej Bystrice.
debata (3)

V baráži sa predstavia 14. a 17. júla (prvý zápas doma) proti poslednému mužstvu najvyššej súťaže, ktorým je FC Nitra.

FK Dubnica nad Váhom – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:0)
Góly: 26. Štefánek (z 11 m), 45. Kuzma, 55. Čurik, 84. Janco – 90.+1 Dolný. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Pozor, ŽK: Pleva, Vaculík, Bilovský, Kuzma, Švec – Kupčík, Savič, Nosko, Vajda, Migaľa, 2050 divákov
Dubnica: Digaňa – Janček (83. Levai), Štefánek, Švec, Václav – Pleva (62. Bilovský) – Čurik, Jakúbek, Vaculík, Dávidík (78. Janco) – Kuzma
Banská Bystrica: Nôta – Kupčík (46. Vujoševič), Nosko, Prikryl, Savič (46. Vajda) – Migaľa, Tóth (61. Vaščák), Wilwéber – Starší, Lsksik (61. Dolný), Polievka

Domáci potrebovali na postup do baráže zvíťaziť, hosťom stačilo uhrať aj nerozhodný výsledok, keďže do zápasu vstúpili z prvého miesta s dvojbodovým náskokom pred svojím súperom. Na Považí husto pršalo a v úvode sa odvíjal vyrovnaný súboj s akciami na oboch stranách, ktorým však chýbala vydarenejšia finálna fáza.

Strieľaná prihrávka Polievku cez pokutové územie nenašla adresáta, na opačnom konci prenikol Janček a po narážačke s Čurikom zakončil len tesne vedľa banskobystrickej bránky.

Tento okamih nabudil domácich, nádejnú strelu Vaculíka zblokoval na roh jeden z obrancov hostí. Po 25 minútach si Dubnica vybojovala jedenástku po ruke Saviča v šestnástke, z bieleho bodu ju do vedenia poslal Štefánek – 1:0.

Dubničan Aurel Dávidík (vľavo) a... Foto: TASR, RADOVAN STOKLASA
Aurel Dávidík, Lukáš Migaľa Dubničan Aurel Dávidík (vľavo) a Banskobystričan Lukáš Migaľa.

Dukla sa ocitla v situácii, v ktorej musela skórovať, a ihneď začala ohrozovať dubnickú bránku, kde sa dvakrát vyznamenal Digaňa. Vyrazil ďalekonosný pokus Laksika a poradil si aj s nebezpečnou hlavičkou Migaľu z bezprostrednej blízkosti. Naopak, Nôta inkasoval v závere prvého polčasu druhýkrát, po centri Čurika ho hlavičkou prekonal Kuzma – 2:0.

Dubničania napriek náskoku vstúpili do druhého dejstva veľmi aktívne a v 55. minúte sa dočkali už tretej gólovej odmeny. Po zaváhaní banskobystrickej defenzívy sa lopty zmocnil Čurik a sólovú akciu zakončil presnou strelou k ľavej žrdi – 3:0.

Video

Dukla ešte nechcela zložiť všetky zbrane, z druhej vlny to vyskúšal Polievka, no aj s jeho pokusom si poradil Digaňa. V hosťujúcej obrane sa čoraz viac otváral priestor na rýchle protiútoky domácich, ale v 75. minúte urobila veľkú chybu dubnická obrana, lopta prešla na Vujoševiča, ktorého vo vyloženej príležitosti vychytal Digaňa.

Jeho spoluhráči pridali v záverečnej desaťminútovke aj štvrtý gól, ktorého autorom bol po ďalšom zaváhaní Banskobystričanov striedajúci Janco – 4:0. Hostia v nadstavenom čase dosiahli aspoň čestný zásah, z priameho kopu sa presadil striedajúci Dolný – 4:1. Domáci však už o presvedčivý triumf nemohli prísť, vďaka nemu obsadili prvé miesto v druhej lige a môžu sa tešiť na baráž.

Peter Jakuš, tréner Dubnice: „Podľa mňa sme vyhrali zaslúžene, lebo to bolo trojgólovým rozdielom. Od začiatku sme boli všade rýchlejšie, v každej situácii sme pôsobili lepšie, živšie. Podľa mňa je to spravodlivé a zaslúžené víťazstvo. Pocit je fantastický pred toľkými ľuďmi, vytlieskali nás. Ideme ďalej.“

Marek Kuzma, autor gólu Dubnice: „Dali sme štyri góly, sami sme to možno nečakali. Pocity sú fantastické, vyhrali sme ligu, je to super. Ešte nás čaká najťažší krok, baráž, na to sa nachystáme určite zodpovedne. Dúfame, že to pre nás dopadne dobre.“

Miladin Vujoševič, hráč Banskej Bystrice: „Musíme povedať, že domáci boli lepší. Remíza by bola pre nás dobrá, ale od začiatku sme nehrali na remízu. Žiaľ, nestačil nám výkon, ktorý sme podali. Dubnica vyhrala zaslúžene, musíme to povedať a pogratulovať.“