Senzácia sa nekonala. Rooney sa poklonil bývalým spoluhráčom

Futbalisti Manchestru United postúpili do štvrťfinále Anglického pohára. Vo štvrtkovom stretnutí osemfinále FA Cupu zvíťazili na pôde Derby County 3:0 aj vďaka dvom gólom Odiona Ighaloa. Domácich viedol ako kapitán bývalý dlhoročný kanonier hostí Wayne Rooney.

03.03.2020 23:03 , aktualizované: 05.03.2020 22:50
Juan Mata, Foto: ,
Juan Mata (vpravo) v priateľskej debate so svojím bývalým kapitánom Waynom Rooneym.

Futbalisti Manchestru City si udržali šancu na obhajobu trofeje. V stredajšom stretnutí zvíťazili na pôde druholigového Sheffieldu Wednesday 1:0 vďaka gólu Sergia Agüera z 53. minúty.

Ďalej ide aj Leicester City, rovnakým výsledkom zdolal doma Birmingham City.

Norwich City vyradil Tottenham Hotspur, keď na súperovom štadióne po remíze 1:1 v riadnom hracom čase i predĺžení uspel v jedenástkovom rozstrele 3:2. Slovenský reprezentant Ondrej Duda sedel na lavičke náhradníkov hostí.

Chelsea vyhrala nad FC Liverpool 2:0. O triumfe domácich nad lídrom Premier League rozhodli góly Williana a Rossa Barkleyho. Pre Liverpool ide o tretiu prehru z ostatných štyroch zápasov.

V úvodnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov prehral s Atléticom Madrid, potom síce uspel v lige s West Hamom, no uplynulý víkend utrpel prvú prehru v najvyššej sútaži v sezóne vo Watforde (0:3).

V drese hostí chýbal brankár Alisson a Mohamed Salah i Roberto Firmino naskočili do hry až v druhom polčase.

Hráči Newcastle bez slovenského brankára Martina Dúbravku uspeli na ihrisku West Bromwichu Albion 3:2 a dostali sa medzi najlepšiu osmičku.