Real je s prehľadom vo finále Superpohára. Rozhodne o trofeji El Clásico?

Futbalisti Realu Madrid postúpili v stredu do finále španielskeho Superpohára. V prvom semifinále v saudskoarabskom meste Džidda zvíťazili nad FC Valencia 3:1.

08.01.2020 23:24
Salmán, Mohammed bin Salmán Foto: ,
Podobizne saudskoarabského kráľa Salmána a korunného princa Mohammeda bin Salmána na transparente na štadióne v Džidde.

V boji o trofej sa stretnú s úspešnejším z dvojice FC Barcelona – Atlético Madrid.

Skóre zápasu otvoril v 15. minúte priamo z rohu Toni Kroos, ktorý šikovne nachytal brankára Valencie. Na 2:0 zvýšil Isco v 39. minúte, keď dostal v šestnástke príliš priestoru a tretí gól dal Luka Modrič utešenou technickou strelou zvnútra pokutového územia v 65. minúte. V nadstavenom čase z penalty za ruku v šestnástke uzavrel skóre Daniel Parejo z Valencie.