K postupujúcim sa pridali Rusi a Poliaci. Chorváti neudržali vedenie v Cardiffe

Futbalisti Poľska sú ďalšími postupujúcimi na EURO 2020. Rozhodol o tom ich triumf vo Varšave nad Severným Macedónskom 2:0. Doplnili tak trojicu postupujúcich Belgicko, Rusko a Taliansko.

13.10.2019 20:23 , aktualizované: 23:08
Kapitán Chorvátska Luka Modrič a Walesan Connor... Foto: Reuters, ANDREW COULDRIDGE
Luka Modrič, Connor Roberts Kapitán Chorvátska Luka Modrič a Walesan Connor Roberts počas zápasu v Cardiffe.

V kvalifikačnom zápase E-skupiny remizovali Chorváti na pôde Walesu 1:1. Na ich vedúci gól zásluhou Vlašiča odpovedal tesne pred prestávkou Bale. V tabuľke zostali Chorváti na prvom mieste so 14 bodmi, druhé Maďarsko má o dva body menej.

Obe mužstvá však majú o zápas viac ako tretí Slováci s desiatimi bodmi a štvrtý Wales, ktorý ich má na konte osem.

V druhom zápase „slovenskej“ E-skupiny zvíťazili Maďari nad Azerbajdžanom 1:0. O triumfe zverencov Marca Rossiho rozhodol v 71. minúte Mihály Korhut.

Postup na EURO si zabezpečili v nedeľu okrem Poľska aj Rusi. Rozhodol o tom ich triumf na ihrisku Cypru 5:0. V I-skupine tak doplnili postupujúcich Belgičanov.

Rusi o triumfe na Cypre rozhodli už v prvom polčase, keď strelili dva góly. Domáci hrali od 28. minúty bez vylúčeného Konstantinosa Laifisa. Belgičania zvíťazili na ihrisku Kazachstanu 2:0. Zverenci Roberta Martíneza, ktorí na EURO postúpili ako prví už vo štvrtok, si v prebiehajúcej kvalifikácii pripísali do tabuľky 24 bodov s impozantným skóre 30:1.

V I-skupine potvrdili úlohu favoritov okrem Belgicka aj Škóti. V Glasgowe nastrieľali súperovi zo San Marína šesť gólov. Tri z nich poslal do siete John McGinn.

V C-skupine si dôležité tri body vybojovali Holanďania. „Oranjes“ zvíťazili v Bielorusku 2:1, oba ich góly zaznamenal Georginio Wijnaldum. Zvíťazili aj Nemci, ktorí hrali v Estónsku od 28. minúty bez vylúčeného Emreho Cana, ale v druhom polčase zlomili súpera tromi gólmi.

V G-skupine Poliaci oslavovali postup na domácej pôde nad Severným Macedónskom 2:0. Ich góly strieľali Przemyslaw Frankowski Arkadiusz Milik. Druhí Rakúšania ich majú na konte 16, rozhodol o tom ich triumf 1:0 v Slovinsku.

Estónsko – Nemecko 0:3 (0:0)
Góly: 52. a 58. Gündogan, 71. Werner, ČK: 16. Can (Nem.)

Slovinsko – Rakúsko 0:1 (0:1)
Gól: 21. S. Posch, ČK: 89. Popovič (Slovin.)

Cyprus – Rusko 0:5 (0:2)
Góly: 9. a 90.+ Čeryšev, 23. Ozdojev, 79. Dziuba, 89. Golovin, ČK: 28. Laifis (Cyp.)

Škótsko – San Maríno 6:0 (3:0)
Góly: 12., 27. a 45.+ J. McGinn, 65. Shankland, 67. Findlay, 86. Armstrong

1. Belgicko 8 8 0 0 30:1 24
2. Rusko 8 7 0 1 27:4 21
3. Cyprus 8 3 1 4 13:12 10
4. Škótsko 8 3 0 5 11:17 9
5. Kazachstan 8 2 1 5 9:13 7
6. San Maríno 8 0 0 8 0:43 0

Aktualizujeme…

Viac na túto tému: #ruskí futbalisti #poľskí futbalisti #chorvátski futbalisti #waleskí futbalisti #kvalifikácia ME 2020