Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Neymar sa opäť zranil, Brazília sa od finále Copy nedočkala triumfu

Futbalisti Brazílie nevyhrali ani vo štvrtom zápase po sebe, keď v nedeľňajšom prípravnom stretnutí v Singapure remizovali s Nigériou 1:1.

13.10.2019 16:02 , aktualizované: 16:32
Neymar Foto: ,
Neymar počas prípravného zápasu proti Nigérii v Singapure.

Afričania sa ujali vedenia v 35. minúte, keď sa presadil Joe Aribo, tri minúty po zmene strán vyrovnal na 1:1 Casemiro.

Brazílčania sú bez víťazstva od zisku titulu na juhoamerických majstrovstvách Copa América. Odvtedy remizovali s Kolumbiou 2:2, prehrali s Peru 0:1 a pred tromi dňami remizovali so Senegalom 1:1.

Okrem natiahnutia šnúry prišli „kanárici“ aj o svojho hviezdneho útočníka Neymara, ktorý musel z ihriska už po 12 minútach, keď ho vystriedal Philippe Coutinho. Dvadsaťsedemročný útočník Parížu Saint-Germain sa vypýtal dole z ihriska pre bližšie nešpecifikované zranenie v stehennom svale.

Neymar z dôvodu zranenia členka vynechal aj Copu América. Zdravotné problémy ho sužujú od januárového súboja o Francúzsky pohár proti Štrasburgu, kedy si obnovil zranenie už predtým operovanej pravej nohy.

V španielskom Elche rozstrieľala Argentína, aj bez Lionela Messiho a ďalších svojich najväčších hviezd, Ekvádor 6:1.

Prípravné zápasy:
Brazília – Nigéria 1:1 (0:1)
Góly: 48. Casemiro – 35. Aribo

Argentína – Ekvádor 6:1 (3:0)
Góly: 20. Alario, 27. Espinoza (vl.), 32. Paredes (z 11 m), 66. Pezzella, 82. Dominguez, 86. Ocampos – 49. Mena Delgado

Viac na túto tému: #Neymar #brazílski futbalisti