Stačí jedno slovo a Angličania sú pripravení opustiť ihrisko

09.10.2019 14:01
Jordan Pickford, Ross Barkley, Jordan...
Futbalisti Anglicka Jordan Pickford, Ross Barkley, Jordan Henderson a Michael Keane počas tréningu. Autor: ,

Anglickí futbaloví reprezentanti sú pripravení opustiť predčasne trávnik, ak zaregistrujú v hľadisku rasistické prejavy.

Albión čakajú v piatok 11. októbra duel kvalifikácie EURO 2020 v Prahe proti Čechom a v pondelok zápas v Bulharsku, pričom domáci budú mať v Sofii čiastočne zatvorený štadión práve pre rasistické správanie divákov.

Útočník Chelsea Tammy Abraham prezradil, že v tíme sa už rozprávali o prípadnej reakcii na útoky zo strany fanúšikov. „Ak sa to stane jednému z nás, stane sa to všetkým,“ povedal pre BBC.

V pravidlách UEFA existuje trojstupňový protokol ako postupovať v prípade rasistických prejavov. Ukončenie zápasu je až posledný krok. Hráči Anglicka sú však pripravení opustiť ihrisko aj bez pokynu rozhodcu. „Nik by sa nemal cítiť nepohodlne. Nezáleží na tom, či ublížia iba jednému, alebo celému tímu, všetci sme jedno,“ doplnil Abraham.


Kvalifikácia ME 2020

E-skupina
21. 3. 2019 Chorvátsko – Azerbajdžan 2:1
21. 3. 2019 Slovensko – Maďarsko 2:0
24. 3. 2019 Wales – Slovensko 1:0
24. 3. 2019 Maďarsko – Chorvátsko 2:1
8. 6. 2019 Chorvátsko – Wales 2:1
8. 6. 2019 Azerbajdžan – Maďarsko 1:3
11. 6. 2019 Azerbajdžan – Slovensko 1:5
11. 6. 2019 Maďarsko – Wales 1:0
6. 9. 2019 Slovensko – Chorvátsko 0:4
6. 9. 2019 Wales – Azerbajdžan 2:1
9. 9. 2019 Azerbajdžan – Chorvátsko 1:1
9. 9. 2019 Maďarsko – Slovensko 1:2
10. 10. 2019 Chorvátsko – Maďarsko 3:0
10. 10. 2019 Slovensko – Wales 1:1
13. 10. 2019 Maďarsko – Azerbajdžan 1:0
13. 10. 2019 Wales – Chorvátsko 1:1
16. 11. 2019 Azerbajdžan – Wales 18.00
16. 11. 2019 Chorvátsko – Slovensko 18.00
19. 11. 2019 Slovensko – Azerbajdžan 20.45
19. 11. 2019 Wales – Maďarsko 20.45
    Z V R P S B
1. Chorvátsko 7 4 2 1 14:6 14
2. Maďarsko 7 4 0 3 8:9 12
3. Slovensko 6 3 1 2 10:8 10
4. Wales 6 2 2 2 6:6 8
5. Azerbajdžan 6 0 1 5 5:14 1
A-skupina
22. 3. 2019 Anglicko – Česko 5:0
22. 3. 2019 Bulharsko – Čierna Hora 1:1
25. 3. 2019 Kosovo – Bulharsko 1:1
25. 3. 2019 Čierna Hora – Anglicko 1:5
7. 6. 2019 Česko – Bulharsko 2:1
7. 6. 2019 Čierna Hora – Kosovo 1:1
10. 6. 2019 Bulharsko – Kosovo 2:3
10. 6. 2019 Česko – Čierna Hora 3:0
7. 9. 2019 Kosovo – Česko 2:1
7. 9. 2019 Anglicko – Bulharsko 4:0
10. 9. 2019 Anglicko – Kosovo 5:3
10. 9. 2019 Čierna Hora – Česko 0:3
11. 10. 2019 Česko – Anglicko 2:1
11. 10. 2019 Čierna Hora – Bulharsko 0:0
14. 10. 2019 Bulharsko – Anglicko 20.45
14. 10. 2019 Kosovo – Čierna Hora 20.45
14. 11. 2019 Česko – Kosovo 20.45
14. 11. 2019 Anglicko – Čierna Hora 20.45
17. 11. 2019 Kosovo – Anglicko 18.00
17. 11. 2019 Bulharsko – Česko 18.00
    Z V R P S B
1. Anglicko 5 4 0 1 20:6 12
2. Česko 6 4 0 2 11:9 12
3. Kosovo 5 2 2 1 10:10 8
4. Čierna Hora 6 0 3 3 3:13 3
5. Bulharsko 6 0 3 3 5:11 3
B-skupina
22. 3. 2019 Luxembursko – Litva 2:1
22. 3. 2019 Portugalsko – Ukrajina 0:0
25. 3. 2019 Portugalsko – Srbsko 1:1
25. 3. 2019 Luxembursko – Ukrajina 1:2
7. 6. 2019 Litva – Luxembursko 1:1
7. 6. 2019 Ukrajina – Srbsko 5:0
10. 6. 2019 Srbsko – Litva 4:1
10. 6. 2019 Ukrajina – Luxembursko 1:0
7. 9. 2019 Litva – Ukrajina 0:3
7. 9. 2019 Srbsko – Portugalsko 2:4
10. 9. 2019 Litva – Portugalsko 1:5
10. 9. 2019 Luxembursko – Srbsko 1:3
11. 10. 2019 Portugalsko – Luxembursko 3:0
11. 10. 2019 Ukrajina – Litva 2:0
14. 10. 2019 Litva – Srbsko 20.45
14. 10. 2019 Ukrajina – Portugalsko 20.45
14. 11. 2019 Portugalsko – Litva 20.45
14. 11. 2019 Srbsko – Luxembursko 20.45
17. 11. 2019 Luxembursko – Portugalsko 15.00
17. 11. 2019 Srbsko – Ukrajina 15.00
    Z V R P S B
1. Ukrajina 6 5 1 0 13:1 16
2. Portugalsko 5 3 2 0 13:4 11
3. Srbsko 5 2 1 2 10:12 7
4. Luxembursko 6 1 1 4 5:11 4
5. Litva 6 0 1 5 4:17 1
C-skupina
21. 3. 2019 Holandsko – Bielorusko 4:0
21. 3. 2019 Severné Írsko – Estónsko 2:0
24. 3. 2019 Holandsko – Nemecko 2:3
24. 3. 2019 Severné Írsko – Bielorusko 2:1
8. 6. 2019 Estónsko – Severné Írsko 1:2
8. 6. 2019 Bielorusko – Nemecko 0:2
11. 6. 2019 Nemecko – Estónsko 8:0
11. 6. 2019 Bielorusko – Severné Írsko 0:1
6. 9. 2019 Estónsko – Bielorusko 1:2
6. 9. 2019 Nemecko – Holandsko 2:4
9. 9. 2019 Estónsko – Holandsko 0:4
9. 9. 2019 Severné Írsko – Nemecko 0:2
10. 10. 2019 Bielorusko – Estónsko 0:0
10. 10. 2019 Holandsko – Severné Írsko 3:1
13. 10. 2019 Bielorusko – Holandsko 1:2
13. 10. 2019 Estónsko – Nemecko 0:3
16. 11. 2019 Nemecko – Bielorusko 20.45
16. 11. 2019 Severné Írsko – Holandsko 20.45
19. 11. 2019 Nemecko – Severné Írsko 20.45
19. 11. 2019 Holandsko – Estónsko 20.45
    Z V R P S B
1. Nemecko 6 5 0 1 20:6 15
2. Holandsko 6 5 0 1 19:7 15
3. Severné Írsko 6 4 0 2 8:7 12
4. Bielorusko 7 1 1 5 4:12 4
5. Estónsko 7 0 1 6 2:21 1
D-skupina
23. 3. 2019 Gruzínsko – Švajčiarsko 0:2
23. 3. 2019 Gibraltár – Írsko 0:1
26. 3. 2019 Írsko – Gruzínsko 1:0
26. 3. 2019 Švajčiarsko – Dánsko 3:3
7. 6. 2019 Gruzínsko – Gibraltár 3:0
7. 6. 2019 Dánsko – Írsko 1:1
10. 6. 2019 Dánsko – Gruzínsko 5:1
10. 6. 2019 Írsko – Gibraltár 2:0
5. 9. 2019 Gibraltár – Dánsko 0:6
5. 9. 2019 Írsko – Švajčiarsko 1:1
8. 9. 2019 Gruzínsko – Dánsko 0:0
8. 9. 2019 Švajčiarsko – Gibraltár 4:0
12. 10. 2019 Gruzínsko – Írsko 0:0
12. 10. 2019 Dánsko – Švajčiarsko 1:0
15. 10. 2019 Gibraltár – Gruzínsko 20.45
15. 10. 2019 Švajčiarsko – Írsko 20.45
15. 11. 2019 Dánsko – Gibraltár 20.45
15. 11. 2019 Švajčiarsko – Gruzínsko 20.45
18. 11. 2019 Gibraltár – Švajčiarsko 20.45
18. 11. 2019 Írsko – Dánsko 20.45
    Z V R P S B
1. Dánsko 6 3 3 0 16:5 12
2. Írsko 6 3 3 0 6:2 12
3. Švajčiarsko 5 2 2 1 10:5 8
4. Gruzínsko 6 1 2 3 4:8 5
5. Gibraltár 5 0 0 0 5 0:16 0
F-skupina
21. 3. 2019 Malta – Faerské ostrovy 2:1
21. 3. 2019 Švédsko – Rumunsko 2:1
21. 3. 2019 Španielsko – Nórsko 2:1
26. 3. 2019 Malta – Španielsko 0:2
26. 3. 2019 Nórsko – Švédsko 3:3
26. 3. 2019 Rumunsko – Faerské ostrovy 4:1
7. 6. 2019 Faerské ostrovy – Španielsko 1:4
7. 6. 2019 Nórsko – Rumunsko 2:2
7. 6. 2019 Švédsko – Malta 3:0
10. 6. 2019 Faerské ostrovy – Nórsko 0:2
10. 6. 2019 Malta – Rumunsko 0:4
10. 6. 2019 Španielsko – Švédsko 3:0
5. 9. 2019 Faerské ostrovy – Švédsko 0:4
5. 9. 2019 Nórsko – Malta 2:0
5. 9. 2019 Rumunsko – Španielsko 1:2
8. 9. 2019 Rumunsko – Malta 1:0
8. 9. 2019 Španielsko – Faerské ostrovy 4:0
8. 9. 2019 Švédsko – Nórsko 1:1
12. 10. 2019 Faerské ostrovy – Rumunsko 0:3
12. 10. 2019 Malta – Švédsko 0:4
12. 10. 2019 Nórsko – Španielsko 1:1
15. 10. 2019 Faerské ostrovy – Malta 20.45
15. 10. 2019 Rumunsko – Nórsko 20.45
15. 10. 2019 Švédsko – Španielsko 20.45
15. 11. 2019 Nórsko – Faerské ostrovy 20.45
15. 11. 2019 Rumunsko – Švédsko 20.45
15. 11. 2019 Španielsko – Malta 20.45
18. 11. 2019 Malta – Nórsko 20.45
18. 11. 2019 Španielsko – Rumunsko 20.45
18. 11. 2019 Švédsko – Faerské ostrovy 20.45
    Z V R P S B
1. Španielsko 7 6 1 0 18:4 19
2. Švédsko 7 4 2 1 17:8 14
3. Rumunsko 7 4 1 2 16:7 13
4. Nórsko 7 2 4 1 12:9 10
5. Malta 7 1 0 6 2:17 3
6. Faerské ostrovy 7 0 0 7 3:23 0
G-skupina
21. 3. 2019 Rakúsko – Poľsko 0:1
21. 3. 2019 Severné Macedónsko – Lotyšsko 3:1
21. 3. 2019 Izrael – Slovinsko 1:1
24. 3. 2019 Izrael – Rakúsko 4:2
24. 3. 2019 Poľsko – Lotyšsko 2:0
24. 3. 2019 Slovinsko – Severné Macedónsko 1:1
7. 6. 2019 Rakúsko – Slovinsko 1:0
7. 6. 2019 Severné Macedónsko – Poľsko 0:1
7. 6. 2019 Lotyšsko – Izrael 0:3
10. 6. 2019 Severné Macedónsko – Rakúsko 1:4
10. 6. 2019 Lotyšsko – Slovinsko 0:5
10. 6. 2019 Poľsko – Izrael 4:0
5. 9. 2019 Izrael – Severné Macedónsko 1:1
6. 9. 2019 Rakúsko – Lotyšsko 6:0
6. 9. 2019 Slovinsko – Poľsko 0:2
9. 9. 2019 Lotyšsko – Severné Macedónsko 0:2
9. 9. 2019 Poľsko – Rakúsko 0:0
9. 9. 2019 Slovinsko – Izrael 3:2
10. 10. 2019 Rakúsko – Izrael 3:1
10. 10. 2019 Severné Macedónsko – Slovinsko 2:1
10. 10. 2019 Lotyšsko – Poľsko 0:3
13. 10. 2019 Poľsko – Severné Macedónsko 2:0
13. 10. 2019 Slovinsko – Rakúsko 0:1
13. 10. 2019 Izrael – Lotyšsko 20.45
16. 11. 2019 Slovinsko – Lotyšsko 18.00
16. 11. 2019 Rakúsko – Macedónsko 20.45
16. 11. 2019 Izrael – Poľsko 20.45
19. 11. 2019 Severné Macedónsko – Izrael 20.45
19. 11. 2019 Lotyšsko – Rakúsko 20.45
19. 11. 2019 Poľsko – Slovinsko 20.45
    Z V R P S B
1. Poľsko 8 6 1 1 13:2 19
2. Rakúsko 8 5 1 2 17:7 16
3. Slovinsko 8 3 2 3 13:8 11
4. Sev. Macedónsko 8 3 2 3 10:11 11
5. Izrael 7 2 2 3 12:14 8
6. Lotyšsko 7 0 0 7 1:24 0
H-skupina
22. 3. 2019 Albánsko – Turecko 0:2
22. 3. 2019 Andorra – Island 0:2
22. 3. 2019 Moldavsko – Francúzsko 1:4
25. 3. 2019 Turecko – Moldavsko 4:0
25. 3. 2019 Andorra – Albánsko 0:3
25. 3. 2019 Francúzsko – Island 4:0
8. 6. 2019 Island – Albánsko 1:0
8. 6. 2019 Moldavsko – Andorra 1:0
8. 6. 2019 Turecko – Francúzsko 2:0
11. 6. 2019 Albánsko – Moldavsko 2:0
11. 6. 2019 Andorra – Francúzsko 0:4
11. 6. 2019 Island – Turecko 2:1
7. 9. 2019 Island – Moldavsko 3:0
7. 9. 2019 Francúzsko – Albánsko 4:1
7. 9. 2019 Turecko – Andorra 1:0
10. 9. 2019 Albánsko – Island 4:2
10. 9. 2019 Francúzsko – Andorra 3:0
10. 9. 2019 Moldavsko – Turecko 0:4
11. 10. 2019 Andorra – Moldavsko 1:0
11. 10. 2019 Island – Francúzsko 0:1
11. 10. 2019 Turecko – Albánsko 1:0
14. 10. 2019 Francúzsko – Turecko 20.45
14. 10. 2019 Island – Andorra 20.45
14. 10. 2019 Moldavsko – Albánsko 20.45
14. 11. 2019 Turecko – Island 18.00
14. 11. 2019 Albánsko – Andorra 20.45
14. 11. 2019 Francúzsko – Moldavsko 20.45
17. 11. 2019 Albánsko – Francúzsko 20.45
17. 11. 2019 Andorra – Turecko 20.45
17. 11. 2019 Moldavsko – Island 20.45
    Z V R P S B
1. Turecko 7 6 0 1 15:2 18
2. Francúzsko 7 6 0 1 20:4 18
3. Island 7 4 0 3 10:10 12
4. Albánsko 7 3 0 4 10:10 9
5. Andorra 7 1 0 6 1:14 3
6. Moldavsko 7 1 0 6 2:18 3
I-skupina
21. 3. 2019 Kazachstan – Škótsko 3:0
21. 3. 2019 Cyprus – San Maríno 5:0
21. 3. 2019 Belgicko – Rusko 3:1
24. 3. 2019 Kazachstan – Rusko 0:4
24. 3. 2019 San Maríno – Škótsko 0:2
24. 3. 2019 Cyprus – Belgicko 2:2
8. 6. 2019 Rusko – San Maríno 9:0
8. 6. 2019 Belgicko – Kazachstan 3:0
8. 6. 2019 Škótsko – Cyprus 2:1
11. 6. 2019 Kazachstan – San Maríno 4:0
11. 6. 2019 Belgicko – Škótsko 3:0
11. 6. 2019 Rusko – Cyprus 1:0
6. 9. 2019 Cyprus – Kazachstan 1:1
6. 9. 2019 San Maríno – Belgicko 0:4
6. 9. 2019 Škótsko – Rusko 1:2
9. 9. 2019 Rusko – Kazachstan 1:0
9. 9. 2019 San Maríno – Cyprus 0:4
9. 9. 2019 Škótsko – Belgicko 0:4
10. 10. 2019 Kazachstan – Cyprus 1:2
10. 10. 2019 Belgicko – San Maríno 9:0
10. 10. 2019 Rusko – Škótsko 4:0
13. 10. 2019 Kazachstan – Belgicko 0:2
13. 10. 2019 Cyprus – Rusko 0:5
13. 10. 2019 Škótsko – San Maríno 6:0
16. 11. 2019 Cyprus – Škótsko 15.00
16. 11. 2019 Rusko – Belgicko 18.00
16. 11. 2019 San Maríno – Kazachstan 18.00
19. 11. 2019 Belgicko – Cyprus 20.45
19. 11. 2019 San Maríno – Rusko 20.45
19. 11. 2019 Škótsko – Kazachstan 20.45
    Z V R P S B
1. Belgicko 8 8 0 0 30:1 24
2. Rusko 8 7 0 1 27:4 21
3. Cyprus 8 3 1 4 13:12 10
4. Škótsko 8 3 0 5 11:17 9
5. Kazachstan 8 2 1 5 9:13 7
6. San Maríno 8 0 0 8 0:43 0
J-skupina
23. 3. 2019 Bosna a H. – Arménsko 2:1
23. 3. 2019 Taliansko – Fínsko 2:0
23. 3. 2019 Lichtenštajnsko – Grécko 0:2
26. 3. 2019 Arménsko – Fínsko 0:2
26. 3. 2019 Bosna a H. – Grécko 2:2
26. 3. 2019 Taliansko – Lichtenštajnsko 6:0
8. 6. 2019 Arménsko – Lichtenštajnsko 3:0
8. 6. 2019 Fínsko – Bosna a H. 2:0
8. 6. 2019 Grécko – Taliansko 0:3
11. 6. 2019 Grécko – Arménsko 2:3
11. 6. 2019 Taliansko – Bosna a H. 2:1
11. 6. 2019 Lichtenštajnsko – Fínsko 0:2
5. 9. 2019 Arménsko – Taliansko 1:3
5. 9. 2019 Bosna a H. – Lichtenštajnsko 5:0
5. 9. 2019 Fínsko – Grécko 1:0
8. 9. 2019 Arménsko – Bosna a H. 4:2
8. 9. 2019 Fínsko – Taliansko 1:2
8. 9. 2019 Grécko – Lichtenštajnsko 1:1
12. 10. 2019 Bosna a H. – Fínsko 4:1
12. 10. 2019 Taliansko – Grécko 2:0
12. 10. 2019 Lichtenštajnsko – Arménsko 1:1
15. 10. 2019 Fínsko – Arménsko 18.00
15. 10. 2019 Grécko – Bosna a H. 20.45
15. 10. 2019 Lichtenštajnsko – Taliansko 20.45
15. 11. 2019 Arménsko – Grécko 18.00
15. 11. 2019 Fínsko – Lichtenštajnsko 18.00
15. 11. 2019 Bosna a H. – Taliansko 20.45
18. 11. 2019 Grécko – Fínsko 20.45
18. 11. 2019 Taliansko – Arménsko 20.45
18. 11. 2019 Lichtenštajnsko – Bosna a H. 20.45
    Z V R P S B
1. Taliansko 7 7 0 0 20:3 21
2. Fínsko 7 4 0 3 9:8 12
3. Arménsko 7 3 1 3 13:12 10
4. Bosna a Hercegovina 7 3 1 3 16:12 10
5. Grécko 7 1 2 4 7:12 5
6. Lichtenštajnsko 7 0 2 5 2:20 2
#anglicko #Bulharsko #Česko #kvalifikácia ME 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku