Stačí jedno slovo a Angličania sú pripravení opustiť ihrisko

09.10.2019 14:01
Jordan Pickford, Ross Barkley, Jordan...
Futbalisti Anglicka Jordan Pickford, Ross Barkley, Jordan Henderson a Michael Keane počas tréningu. Autor: ,

Anglickí futbaloví reprezentanti sú pripravení opustiť predčasne trávnik, ak zaregistrujú v hľadisku rasistické prejavy.

Albión čakajú v piatok 11. októbra duel kvalifikácie EURO 2020 v Prahe proti Čechom a v pondelok zápas v Bulharsku, pričom domáci budú mať v Sofii čiastočne zatvorený štadión práve pre rasistické správanie divákov.

Útočník Chelsea Tammy Abraham prezradil, že v tíme sa už rozprávali o prípadnej reakcii na útoky zo strany fanúšikov. „Ak sa to stane jednému z nás, stane sa to všetkým,“ povedal pre BBC.

V pravidlách UEFA existuje trojstupňový protokol ako postupovať v prípade rasistických prejavov. Ukončenie zápasu je až posledný krok. Hráči Anglicka sú však pripravení opustiť ihrisko aj bez pokynu rozhodcu. „Nik by sa nemal cítiť nepohodlne. Nezáleží na tom, či ublížia iba jednému, alebo celému tímu, všetci sme jedno,“ doplnil Abraham.


Kvalifikácia ME 2020

E-skupina
21. 3. 2019 Chorvátsko – Azerbajdžan 2:1
21. 3. 2019 Slovensko – Maďarsko 2:0
24. 3. 2019 Wales – Slovensko 1:0
24. 3. 2019 Maďarsko – Chorvátsko 2:1
8. 6. 2019 Chorvátsko – Wales 2:1
8. 6. 2019 Azerbajdžan – Maďarsko 1:3
11. 6. 2019 Azerbajdžan – Slovensko 1:5
11. 6. 2019 Maďarsko – Wales 1:0
6. 9. 2019 Slovensko – Chorvátsko 0:4
6. 9. 2019 Wales – Azerbajdžan 2:1
9. 9. 2019 Azerbajdžan – Chorvátsko 1:1
9. 9. 2019 Maďarsko – Slovensko 1:2
10. 10. 2019 Chorvátsko – Maďarsko 3:0
10. 10. 2019 Slovensko – Wales 1:1
13. 10. 2019 Maďarsko – Azerbajdžan 1:0
13. 10. 2019 Wales – Chorvátsko 1:1
16. 11. 2019 Azerbajdžan – Wales 0:2
16. 11. 2019 Chorvátsko – Slovensko 3:1
19. 11. 2019 Slovensko – Azerbajdžan 2:0
19. 11. 2019 Wales – Maďarsko 2:0
    Z V R P S B
1. Chorvátsko 8 5 2 1 17:7 17
2. Wales 8 4 2 2 10:6 14
3. Slovensko 8 4 1 3 13:11 13
4. Maďarsko 8 4 0 4 8:11 12
5. Azerbajdžan 8 0 1 7 5:18 1
  • – pozn: Chorvátsko a Wales majú postup na ME 2020
A-skupina
22. 3. 2019 Anglicko – Česko 5:0
22. 3. 2019 Bulharsko – Čierna Hora 1:1
25. 3. 2019 Kosovo – Bulharsko 1:1
25. 3. 2019 Čierna Hora – Anglicko 1:5
7. 6. 2019 Česko – Bulharsko 2:1
7. 6. 2019 Čierna Hora – Kosovo 1:1
10. 6. 2019 Bulharsko – Kosovo 2:3
10. 6. 2019 Česko – Čierna Hora 3:0
7. 9. 2019 Kosovo – Česko 2:1
7. 9. 2019 Anglicko – Bulharsko 4:0
10. 9. 2019 Anglicko – Kosovo 5:3
10. 9. 2019 Čierna Hora – Česko 0:3
11. 10. 2019 Česko – Anglicko 2:1
11. 10. 2019 Čierna Hora – Bulharsko 0:0
14. 10. 2019 Bulharsko – Anglicko 0:6
14. 10. 2019 Kosovo – Čierna Hora 2:0
14. 11. 2019 Česko – Kosovo 2:1
14. 11. 2019 Anglicko – Čierna Hora 7:0
17. 11. 2019 Kosovo – Anglicko 0:4
17. 11. 2019 Bulharsko – Česko 1:0
    Z V R P S B
1. Anglicko 8 7 0 1 37:6 21
2. Česko 8 5 0 3 13:11 15
3. Kosovo 8 3 2 3 13:16 11
4. Bulharsko 8 1 3 4 6:17 6
5. Čierna Hora 8 0 3 5 3:22 3
  • – pozn: Anglicko a Česko majú postup na ME 2020
B-skupina
22. 3. 2019 Luxembursko – Litva 2:1
22. 3. 2019 Portugalsko – Ukrajina 0:0
25. 3. 2019 Portugalsko – Srbsko 1:1
25. 3. 2019 Luxembursko – Ukrajina 1:2
7. 6. 2019 Litva – Luxembursko 1:1
7. 6. 2019 Ukrajina – Srbsko 5:0
10. 6. 2019 Srbsko – Litva 4:1
10. 6. 2019 Ukrajina – Luxembursko 1:0
7. 9. 2019 Litva – Ukrajina 0:3
7. 9. 2019 Srbsko – Portugalsko 2:4
10. 9. 2019 Litva – Portugalsko 1:5
10. 9. 2019 Luxembursko – Srbsko 1:3
11. 10. 2019 Portugalsko – Luxembursko 3:0
11. 10. 2019 Ukrajina – Litva 2:0
14. 10. 2019 Litva – Srbsko 1:2
14. 10. 2019 Ukrajina – Portugalsko 2:1
14. 11. 2019 Portugalsko – Litva 6:0
14. 11. 2019 Srbsko – Luxembursko 3:2
17. 11. 2019 Luxembursko – Portugalsko 0:2
17. 11. 2019 Srbsko – Ukrajina 2:2
    Z V R P S B
1. Ukrajina 8 6 2 0 17:4 20
2. Portugalsko 8 5 2 1 22:6 17
3. Srbsko 8 4 2 2 17:17 14
4. Luxembursko 8 1 1 6 7:16 4
5. Litva 8 0 1 7 5:25 1

* – pozn: Ukrajina a Portugalsko majú postup na ME 2020

C-skupina
21. 3. 2019 Holandsko – Bielorusko 4:0
21. 3. 2019 Severné Írsko – Estónsko 2:0
24. 3. 2019 Holandsko – Nemecko 2:3
24. 3. 2019 Severné Írsko – Bielorusko 2:1
8. 6. 2019 Estónsko – Severné Írsko 1:2
8. 6. 2019 Bielorusko – Nemecko 0:2
11. 6. 2019 Nemecko – Estónsko 8:0
11. 6. 2019 Bielorusko – Severné Írsko 0:1
6. 9. 2019 Estónsko – Bielorusko 1:2
6. 9. 2019 Nemecko – Holandsko 2:4
9. 9. 2019 Estónsko – Holandsko 0:4
9. 9. 2019 Severné Írsko – Nemecko 0:2
10. 10. 2019 Bielorusko – Estónsko 0:0
10. 10. 2019 Holandsko – Severné Írsko 3:1
13. 10. 2019 Bielorusko – Holandsko 1:2
13. 10. 2019 Estónsko – Nemecko 0:3
16. 11. 2019 Nemecko – Bielorusko 4:0
16. 11. 2019 Severné Írsko – Holandsko 0:0
19. 11. 2019 Nemecko – Severné Írsko 6:1
19. 11. 2019 Holandsko – Estónsko 5:0
    Z V R P S B
1. Nemecko 8 7 0 1 30:7 21
2. Holandsko 8 6 1 1 24:7 19
3. Severné Írsko 8 4 1 3 9:13 13
4. Bielorusko 8 1 1 6 4:16 4
5. Estónsko 8 0 1 7 2:26 1
  • – pozn: Nemecko a Holandsko majú postup na ME 2020
D-skupina
23. 3. 2019 Gruzínsko – Švajčiarsko 0:2
23. 3. 2019 Gibraltár – Írsko 0:1
26. 3. 2019 Írsko – Gruzínsko 1:0
26. 3. 2019 Švajčiarsko – Dánsko 3:3
7. 6. 2019 Gruzínsko – Gibraltár 3:0
7. 6. 2019 Dánsko – Írsko 1:1
10. 6. 2019 Dánsko – Gruzínsko 5:1
10. 6. 2019 Írsko – Gibraltár 2:0
5. 9. 2019 Gibraltár – Dánsko 0:6
5. 9. 2019 Írsko – Švajčiarsko 1:1
8. 9. 2019 Gruzínsko – Dánsko 0:0
8. 9. 2019 Švajčiarsko – Gibraltár 4:0
12. 10. 2019 Gruzínsko – Írsko 0:0
12. 10. 2019 Dánsko – Švajčiarsko 1:0
15. 10. 2019 Gibraltár – Gruzínsko 2:3
15. 10. 2019 Švajčiarsko – Írsko 2:0
15. 11. 2019 Dánsko – Gibraltár 6:0
15. 11. 2019 Švajčiarsko – Gruzínsko 1:0
18. 11. 2019 Gibraltár – Švajčiarsko 1:6
18. 11. 2019 Írsko – Dánsko 1:1
Tabuľka:
    Z V R P S B
1. Švajčiarsko 8 5 2 1 19:6 17
2. Dánsko 8 4 4 0 23:6 16
3. Írsko 8 3 4 1 7:5 13
4. Gruzínsko 8 2 2 4 7:11 8
5. Gibraltár 8 0 0 8 3:31 0
  • – pozn: Švajčiarsko a Dánsko majú postup na ME 2020
F-skupina
21. 3. 2019 Malta – Faerské ostrovy 2:1
21. 3. 2019 Švédsko – Rumunsko 2:1
21. 3. 2019 Španielsko – Nórsko 2:1
26. 3. 2019 Malta – Španielsko 0:2
26. 3. 2019 Nórsko – Švédsko 3:3
26. 3. 2019 Rumunsko – Faerské ostrovy 4:1
7. 6. 2019 Faerské ostrovy – Španielsko 1:4
7. 6. 2019 Nórsko – Rumunsko 2:2
7. 6. 2019 Švédsko – Malta 3:0
10. 6. 2019 Faerské ostrovy – Nórsko 0:2
10. 6. 2019 Malta – Rumunsko 0:4
10. 6. 2019 Španielsko – Švédsko 3:0
5. 9. 2019 Faerské ostrovy – Švédsko 0:4
5. 9. 2019 Nórsko – Malta 2:0
5. 9. 2019 Rumunsko – Španielsko 1:2
8. 9. 2019 Rumunsko – Malta 1:0
8. 9. 2019 Španielsko – Faerské ostrovy 4:0
8. 9. 2019 Švédsko – Nórsko 1:1
12. 10. 2019 Faerské ostrovy – Rumunsko 0:3
12. 10. 2019 Malta – Švédsko 0:4
12. 10. 2019 Nórsko – Španielsko 1:1
15. 10. 2019 Faerské ostrovy – Malta 1:0
15. 10. 2019 Rumunsko – Nórsko 1:1
15. 10. 2019 Švédsko – Španielsko 1:1
15. 11. 2019 Nórsko – Faerské ostrovy 4:0
15. 11. 2019 Rumunsko – Švédsko 0:2
15. 11. 2019 Španielsko – Malta 7:0
18. 11. 2019 Malta – Nórsko 1:2
18. 11. 2019 Španielsko – Rumunsko 5:0
18. 11. 2019 Švédsko – Faerské ostrovy 3:0
    Z V R P S B
1. Španielsko 10 8 2 0 31:5 26
2. Švédsko 10 6 3 1 23:9 21
3. Nórsko 10 4 5 1 19:11 17
4. Rumunsko 10 4 2 4 17:15 14
5. Faerské ostrovy 10 1 0 9 4:30 3
6. Malta 10 1 0 9 3:27 3

* – pozn: Španielsko a Švédsko majú postup na ME 2020

G-skupina
21. 3. 2019 Rakúsko – Poľsko 0:1
21. 3. 2019 Severné Macedónsko – Lotyšsko 3:1
21. 3. 2019 Izrael – Slovinsko 1:1
24. 3. 2019 Izrael – Rakúsko 4:2
24. 3. 2019 Poľsko – Lotyšsko 2:0
24. 3. 2019 Slovinsko – Severné Macedónsko 1:1
7. 6. 2019 Rakúsko – Slovinsko 1:0
7. 6. 2019 Severné Macedónsko – Poľsko 0:1
7. 6. 2019 Lotyšsko – Izrael 0:3
10. 6. 2019 Severné Macedónsko – Rakúsko 1:4
10. 6. 2019 Lotyšsko – Slovinsko 0:5
10. 6. 2019 Poľsko – Izrael 4:0
5. 9. 2019 Izrael – Severné Macedónsko 1:1
6. 9. 2019 Rakúsko – Lotyšsko 6:0
6. 9. 2019 Slovinsko – Poľsko 0:2
9. 9. 2019 Lotyšsko – Severné Macedónsko 0:2
9. 9. 2019 Poľsko – Rakúsko 0:0
9. 9. 2019 Slovinsko – Izrael 3:2
10. 10. 2019 Rakúsko – Izrael 3:1
10. 10. 2019 Severné Macedónsko – Slovinsko 2:1
10. 10. 2019 Lotyšsko – Poľsko 0:3
13. 10. 2019 Poľsko – Severné Macedónsko 2:0
13. 10. 2019 Slovinsko – Rakúsko 0:1
13. 10. 2019 Izrael – Lotyšsko 3:1
16. 11. 2019 Slovinsko – Lotyšsko 1:0
16. 11. 2019 Rakúsko – Severné Macedónsko 2:1
16. 11. 2019 Izrael – Poľsko 1:2
19. 11. 2019 Severné Macedónsko – Izrael 1:0
19. 11. 2019 Lotyšsko – Rakúsko 1:0
19. 11. 2019 Poľsko – Slovinsko 3:2
    Z V R P S B
1. Poľsko 10 8 1 1 18:5 25
2. Rakúsko 10 6 1 3 19:9 19
3. Severné Macedónsko 10 4 2 4 12:13 14
4. Slovinsko 10 4 2 4 16:11 14
5. Izrael 10 3 2 5 16:18 11
6. Lotyšsko 10 1 0 9 3:28 3
  • – pozn: Poľsko a Rakúsko majú postup na ME 2020
H-skupina
22. 3. 2019 Albánsko – Turecko 0:2
22. 3. 2019 Andorra – Island 0:2
22. 3. 2019 Moldavsko – Francúzsko 1:4
25. 3. 2019 Turecko – Moldavsko 4:0
25. 3. 2019 Andorra – Albánsko 0:3
25. 3. 2019 Francúzsko – Island 4:0
8. 6. 2019 Island – Albánsko 1:0
8. 6. 2019 Moldavsko – Andorra 1:0
8. 6. 2019 Turecko – Francúzsko 2:0
11. 6. 2019 Albánsko – Moldavsko 2:0
11. 6. 2019 Andorra – Francúzsko 0:4
11. 6. 2019 Island – Turecko 2:1
7. 9. 2019 Island – Moldavsko 3:0
7. 9. 2019 Francúzsko – Albánsko 4:1
7. 9. 2019 Turecko – Andorra 1:0
10. 9. 2019 Albánsko – Island 4:2
10. 9. 2019 Francúzsko – Andorra 3:0
10. 9. 2019 Moldavsko – Turecko 0:4
11. 10. 2019 Andorra – Moldavsko 1:0
11. 10. 2019 Island – Francúzsko 0:1
11. 10. 2019 Turecko – Albánsko 1:0
14. 10. 2019 Francúzsko – Turecko 1:1
14. 10. 2019 Island – Andorra 2:0
14. 10. 2019 Moldavsko – Albánsko 0:4
14. 11. 2019 Turecko – Island 0:0
14. 11. 2019 Albánsko – Andorra 2:2
14. 11. 2019 Francúzsko – Moldavsko 2:1
17. 11. 2019 Albánsko – Francúzsko 0:2
17. 11. 2019 Andorra – Turecko 0:2
17. 11. 2019 Moldavsko – Island 1:2
    Z V R P S B
1. Francúzsko 10 8 1 1 25:6 25
2. Turecko 10 7 2 1 18:3 23
3. Island 10 6 1 3 14:11 19
4. Albánsko 10 4 1 5 16:14 13
5. Andorra 10 1 1 8 3:20 4
6. Moldavsko 10 1 0 9 4:26 3
  • – pozn: Turecko a Francúzsko majú postup na ME 2020
I-skupina
21. 3. 2019 Kazachstan – Škótsko 3:0
21. 3. 2019 Cyprus – San Maríno 5:0
21. 3. 2019 Belgicko – Rusko 3:1
24. 3. 2019 Kazachstan – Rusko 0:4
24. 3. 2019 San Maríno – Škótsko 0:2
24. 3. 2019 Cyprus – Belgicko 2:2
8. 6. 2019 Rusko – San Maríno 9:0
8. 6. 2019 Belgicko – Kazachstan 3:0
8. 6. 2019 Škótsko – Cyprus 2:1
11. 6. 2019 Kazachstan – San Maríno 4:0
11. 6. 2019 Belgicko – Škótsko 3:0
11. 6. 2019 Rusko – Cyprus 1:0
6. 9. 2019 Cyprus – Kazachstan 1:1
6. 9. 2019 San Maríno – Belgicko 0:4
6. 9. 2019 Škótsko – Rusko 1:2
9. 9. 2019 Rusko – Kazachstan 1:0
9. 9. 2019 San Maríno – Cyprus 0:4
9. 9. 2019 Škótsko – Belgicko 0:4
10. 10. 2019 Kazachstan – Cyprus 1:2
10. 10. 2019 Belgicko – San Maríno 9:0
10. 10. 2019 Rusko – Škótsko 4:0
13. 10. 2019 Kazachstan – Belgicko 0:2
13. 10. 2019 Cyprus – Rusko 0:5
13. 10. 2019 Škótsko – San Maríno 6:0
16. 11. 2019 Cyprus – Škótsko 1:2
16. 11. 2019 Rusko – Belgicko 1:4
16. 11. 2019 San Maríno – Kazachstan 1:3
19. 11. 2019 Belgicko – Cyprus 6:1
19. 11. 2019 San Maríno – Rusko 0:5
19. 11. 2019 Škótsko – Kazachstan 3:1
    Z V R P S B
1. Belgicko 10 10 0 0 40:3 30
2. Rusko 10 8 0 2 33:8 24
3. Škótsko 10 5 0 5 16:19 15
4. Cyprus 10 3 1 6 15:20 10
5. Kazachstan 10 3 1 6 13:17 10
6. San Maríno 10 0 0 10 1:51 0
  • – pozn: Belgicko a Rusko majú postup na ME 2020
J-skupina
23. 3. 2019 Bosna a H. – Arménsko 2:1
23. 3. 2019 Taliansko – Fínsko 2:0
23. 3. 2019 Lichtenštajnsko – Grécko 0:2
26. 3. 2019 Arménsko – Fínsko 0:2
26. 3. 2019 Bosna a H. – Grécko 2:2
26. 3. 2019 Taliansko – Lichtenštajnsko 6:0
8. 6. 2019 Arménsko – Lichtenštajnsko 3:0
8. 6. 2019 Fínsko – Bosna a H. 2:0
8. 6. 2019 Grécko – Taliansko 0:3
11. 6. 2019 Grécko – Arménsko 2:3
11. 6. 2019 Taliansko – Bosna a H. 2:1
11. 6. 2019 Lichtenštajnsko – Fínsko 0:2
5. 9. 2019 Arménsko – Taliansko 1:3
5. 9. 2019 Bosna a H. – Lichtenštajnsko 5:0
5. 9. 2019 Fínsko – Grécko 1:0
8. 9. 2019 Arménsko – Bosna a H. 4:2
8. 9. 2019 Fínsko – Taliansko 1:2
8. 9. 2019 Grécko – Lichtenštajnsko 1:1
12. 10. 2019 Bosna a H. – Fínsko 4:1
12. 10. 2019 Taliansko – Grécko 2:0
12. 10. 2019 Lichtenštajnsko – Arménsko 1:1
15. 10. 2019 Fínsko – Arménsko 3:0
15. 10. 2019 Grécko – Bosna a H. 2:1
15. 10. 2019 Lichtenštajnsko – Taliansko 0:5
15. 11. 2019 Arménsko – Grécko 0:1
15. 11. 2019 Fínsko – Lichtenštajnsko 3:0
15. 11. 2019 Bosna a H. – Taliansko 0:3
18. 11. 2019 Grécko – Fínsko 2:1
18. 11. 2019 Taliansko – Arménsko 9:1
18. 11. 2019 Lichtenštajnsko – Bosna a H. 0:3
    Z V R P S B
1. Taliansko 10 10 0 0 37:4 30
2. Fínsko 10 6 0 4 16:10 18
3. Grécko 10 4 2 4 12:14 14
4. Bosna a Hercegovina 10 4 1 5 20:17 13
5. Arménsko 10 3 1 6 14:25 10
6. Lichtenštajnsko 10 0 2 8 2:31 2
  • – pozn: Taliansko a Fínsko majú postup na ME 2020
#anglicko #Bulharsko #Česko #kvalifikácia ME 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku