Rozhorčenie v Bayerne. Francúzom musí uvoľniť zraneného hráča

, , 07.10.2019 21:02, aktualizované: 21:57
Lucas Hernández
Lucas Hernández. Autor: ,

Vedeniu Bayernu Mníchov sa nepáči, že si zástupcovia francúzskej futbalovej federácie vyžiadali na zraz národného tímu v súčasnej reprezentačnej pauze aj obrancu Lucasa Hernándeza, aj keď je zranený. Podľa francúzskych funkcionárov sa v Paríži podrobí lekárskej prehliadke.

Hernández schytal na konci septembra ranu do kolena, s ktorým bol v marci na operácii, a v uplynulom týždni nenastúpil v Lige majstrov proti Tottenhamu ani v sobotu v nemeckej lige.

Bayern preto v sobotu informoval francúzsky zväz, že nemôže hrať ani v nadchádzajúcich kvalifikačných dueloch o postup na ME.

Francúzska strana si hráčovu prítomnosť na zraze napriek tomu vyžiadala.

„Zo štyroch vyžiadaných francúzskych hráčov sme, samozrejme, uvoľnili troch zdravých – Kingsleyho Comana, Corentina Tolissa a Benjamina Pavarda, ale v prípade Lucasa Hernándeza sme očakávali väčšie pochopenie vzhľadom na riziká. Rovnaké, aké ukázal nemecký zväz v prípadoch zraneniami vynútených absencií Toniho Kroosa, Jonasa Hectora a ďalších. Správanie francúzskej federácie je iritujúce,“ hneval sa predseda Bayernu Karl-Heinz Rummenigge vo vyhlásení na klubovom webe.

„Nespochybňujeme diagnózu, no sami si chceme urobiť obraz. Určite nebudeme riskovať. Nehráme dnes, až v piatok,“ povedal tréner reprezentácie Didier Deschamps.

Francúzi nastúpia v piatok 11. októbra v H-skupine kvalifikácie EURO 2020 v Reykjavíku proti Islandu a v pondelok 14. októbra privítajú v Paríži Turecko.

Deschampsovi zverenci figurujú po šiestich dueloch na 2. mieste tabuľky, na konte majú 15 bodov rovnako ako prvé Turecko, ale horší vzájomný zápas.

#Lucas Hernandez #francúzski futbalisti #Bayern Mníchov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku