Veľké trápenie fortunaligistu. Senica vyradila Malženice až po rozstrele

02.10.2019 18:15
Roberto Dias
Kapitán FK Senica Roberto Dias na archívnej snímke. Autor: ,

Futbalisti FK Senica postúpili do osemfinále Slovenského pohára v sezóne 2019/2020. V zápase štvrtého kola na pôde treťoligového klubu OFK Malženice sa však poriadne nadreli.

V riadnom hracom čase gól nepadol, a tak o víťazovi duelu musel rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu. Kým Záhoráci premenili všetky štyri pokusy, hneď dvaja domáci hráči nedokázali prekonať argentínskeho brankára Federica Tabordu. Postup Seničanov spečatil v štvrtej sérii Luís Ramírez, ktorý predviedol zakončenie v štýle Antonína Panenku.

Hráči Senice síce potvrdili úlohu papierového favorita, ale tréner Michal Ščasný po zápase rozhodne spokojnosťou nežiaril.

„Bol to futbalový boj a veľké trápenie. Pre nás bol postup povinnosťou. V druhom polčase sme chceli zlepšiť náš pohyb, hrali sme však veľmi komplikovane a pomaly. Striedaniami sme chceli oživiť našu hru, no veľa sa toho nezmenilo. Dôležitý je však postup,“ skonštatoval v rozhovore pre FutbalnetTv tréner senického tímu. Jeho ďalším súperom bude v osemfinálovej fáze súťaže MFK Ružomberok.

Slovnaft Cup 2019/2020 – 4. kolo:

OFK Malženice – FK Senica 0:0, na strely zo značky pok. kopu 1:4

#FK Senica #Malženice #Slovnaft Cup 2019/2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku