Desiaty triumf Dubnice, jej prenasledovateľ nezaváhal. Uspeli aj Petržalka a Skalica

Futbalisti Banskej Bystrice zvíťazili nad súpermi z Košíc 3:1 v sobotňajšom zápase 11. kola II. ligy.

27.09.2019 18:43 , aktualizované: 29.09.2019 18:06

Dva góly zverencov trénera Stanislava Vargu strelil v 26. a 36. min Jozef Dolný, skóre otvoril už v 11. min Róbert Polievka. Za hostí skóroval v 19. min Boris Gáll. V neúplnej tabuľke je Banská Bystrica na druhom mieste o 3 body za lídrom z Dubnice. Košičanom patrí až trinásta priečka.

V druhom sobotňajšom súboji sa v konfrontácii dvoch tímov z východu Slovenska zrodilo víťazstvo Bardejova nad Popradom 1:0. O troch bodoch pre futbalistov z kúpeľného mesta rozhodol po polhodine hry Peter Voško.

Favorizovaná Dubnica na Váhom zdolala v piatok Komárno 4:1 (1:0). O góly lídra tabuľky sa postarali Maroš Čurik, Marek Václav, Martin Janco a Miladin Vujoševič. Čestný úspech hostí zaznamenal za stavu 0:3 v 62. min Patrik Pinte. Dubničania dosiahli jubilejné desiate víťazstvo v sezóne.

Futbalisti Skalice sa udržali na štvrtej priečke vďaka víťazstvu 4:1 nad Trebišovom. Záhoráci v dueli 11. kola na východe republiky zužitkovali početnú prevahu, keďže už v 42. minúte bol vylúčený domáci brankár Richard Gmitter. Do prestávky sa dvakrát presadil Roman Haša, po zmene strán naňho nadviazali Daniel Pospíšil s Danielom Šebestom a za Trebišovčanov znížil Tomáš Ilinjo.

V nedeľu nezaváhali ani tímy, ktoré sú v tabuľke v tesnom závese za Skalicou. Petržalka zdolala Liptovský Mikuláš 4:3, ružomberské „béčko“ si poradilo s Púchovom 2:0 a „béčko“ Žiliny triumfovalo nad Podbrezovou 4:1. V súboji dvoch družstiev z chvosta tabuľky Šamorín zvíťazil nad „rezervou“ Slovana Bratislava 3:0.

II. futbalová liga – 11. kolo:

Nedeľa:

FC Petržalka – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:3 (3:2)
Góly: 22. Horník, 25. a 90. Almási, 39. Piroska – 36. Kucharčík, 42. Gerát, 51. Staš, ČK: 59. Kucharčík (L. Mikuláš)

MFK Ružomberok „B“ – MŠK Púchov 2:0 (1:0)
Góly: 20. Takáč, 51. T. Bobček

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava „B“ 3:0 (2:0)
Góly: 36. Leginus, 37. a 57. Leginus, ČK: 84. Baláž (Slovan Bratislava „B“)

MŠK Žilina „B“ – FK Železiarne Podbrezová 4:1 (2:0)
Góly: 13., 61. a 70. Kurminowski (tretí z pok. kopu), 33. Gerebenits – 54. Špyrka

Slavoj Trebišov – MFK Skalica 1:4 (0:2)
Góly: 59. Ilinjo – 45. a 45.+ Haša (prvý z pok. kopu), 77. Pospíšil, 84. Šebesta, ČK: 42. Gmitter (Trebišov)