Už aj Dubnica spoznala premožiteľa, Bystrica jej zaváhanie nevyužila

Futbalisti Dubnice nad Váhom prvýkrát v tejto ligovej sezóne zaváhali. V zápase 8. kola druhej najvyššej súťaže prehrali na ihrisku Popradu tesne 2:3.

06.09.2019 21:01 , aktualizované: 08.09.2019 18:57

V prvom dejstve sa ako jediný strelecky presadil Brazílčan Junior, pre ktorého to bol tretí presný zásah v tomto ročníku. Po zmene strán domáci hráči dvakrát súperovi odskočili na rozdiel dvoch gólov, zverenci Petra Gergelyho zakaždým dokázali streliť kontaktný gól, ale napokon odchádzali spod Tatier bodovo naprázdno.

Zaváhanie Dubnice mohla využiť Banská Bystrica, ktorá na lídersku pozíciu strácala iba tri body. Na Záhorí jej však zápas proti Skalici vôbec nevyšiel a prehrala 1:3.

Postupne sa do streleckej listiny zapísali Roman Haša, Filip Blažek a v druhom polčase prekonal hosťujúceho brankára aj striedajúci Mihajilo Popovič. Futbalisti zo stredného Slovenska tak prišli o sedemzápasovú víťaznú sériu. Nič na tom nezmenil ani Matej Starší, ktorý sa v 82. min najlepšie zorientoval v šestnástke súpera a skóroval.

Sobotňajší program druhej ligy bol bohatý na trojgólové víťazstvá. Futbalisti Púchova potešili takmer 700 fanúšikov triumfom 3:0 nad Bardejovom, Liptovský Mikuláš po hektickom prvom polčase zdolal Bardejov 4:1 a v úvodnom dnešnom dueli zdolalo žilinské B-čko hráčov ružomberskej rezervy 4:1.

Hrdinom stretnutia bol útočník Filip Balaj, ktorý strelil dva góly. Liptáci sa dostali k slovu až za nepriaznivého stavu 0:3, keď ich čestný gól zaznamenal z pokutového kopu Marek Zsigmund. Posledné slovo zápasu mal však Lukáš Jánošík, ktorý v 76. min strelil štvrtý gól hostí.

V piatok si hráči FK Železiarne Podbrezová si poradili so súpermi z FC Petržalka 2:0 (1:0). Prvý gól Podbrezovčanov strelil v 33. min 19-ročný Nicolas Mejri, gólovú poistku pridal v 90. min ďalší mladík Jozef Pastorek. Podbrezová si pripísala tretie víťazstvo v sezóne a s 9 bodmi je na 10. mieste tabuľky, Petržalka je piata s 13 bodmi.

Súboj dvoch tímov z konca tabuľky II. ligy vyznel lepšie pre hráčov Slovana Bratislava „B“. Hráči rezervy „belasých“ zužitkovali domáce prostredie v 8. kole na víťazstvo 2:1 nad Slavojom Trebišov, o ktoré sa zaslúžil dvoma gólmi kapitán mužstva Martin Hubert. Za hostí na priebežných 1:1 vyrovnal tesne pred prestávkou Lukáš Tóth. Slovan „B“ poskočil z posledného na 13. miesto, Trebišov naopak klesol z 15. priečky na dno tabuľky.

II. liga 2019/2020 – 8. kolo:

FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 2:0 (1:0)
Góly: 33. Mejri, 90. Pastorek, 485 divákov

MFK Ružomberok „B“ – MŠK Žilina „B“ 1:4 (0:2)
Góly: 61. Zsigmund (z pok. kopu) – 13. a 50. Balaj, 31. Kojnok, 76. Jánošík, 100 divákov

FC Košice – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (1:1)
Góly: 43. Leško – 32. Zuberu, 902 divákov

MŠK Púchov – BŠK Partizán Bardejov 3:0 (2:0)
Góly: 6. Mugove, 11. Pilát, 90. Vlček, ČK: 54. Petko (Bardejov, po druhej ŽK), 695 divákov

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – KFC Komárno 4:1 (4:1)
Góly: 7. Laura, 31. Kucharčík, 38. Bartoš, 45. Gerát – 17. Fokaidis, 520 divákov

ŠK Slovan Bratislava „B“ – Slavoj Trebišov 2:1 (2:1)
Góly: 31. a 52. Hubert – 40. L. Tóth

1. Dubnica 8 7 0 1 21 : 9 21
2. B. Bystrica 8 6 0 2 21 : 10 18
3. Poprad 8 6 0 2 15 : 8 18
4. Skalica 8 5 2 1 12 : 9 17
5. Žilina B 8 5 0 3 19 : 16 15
6. Petržalka 8 4 1 3 16 : 13 13