Maďarsku s Holmanom nevyšla generálka na zápas roka proti Slovensku

Maďarskí futbaloví reprezentanti prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v Podgorici s domácou Čiernou Horou 1:2.

06.09.2019 07:52
Ádám Szalai Foto: ,
Maďarov viedol v Trnave s kapitánskou páskou útočník nemeckého Mainzu Ádám Szalai. V nominácii nechýba ani teraz.

Zverencov trénera Marca Rossiho poslal už v druhej minúte do vedenia útočník FC Lugano Filip Holender, no vo zvyšnom priebehu zápasu strieľali góly už len domáci. Na 1:1 vyrovnal v 32. minúte Nebojsa Kosovič a štvrťhodinu pred koncom zariadil víťazstvo Čiernej Hory Stefan Mugoša gólom z pokutového kopu.

V drese hostí odohral celý zápas stredopoliar ŠK Slovan Bratislava Dávid Holman, v 60. minúte dostal žltú kartu. Maďari privítajú o štyri dni (v pondelok 9. septembra o 20.45 h) v Budapešti v dôležitom súboji E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 Slovákov.

„Súboj so Slovenskom bude pre nás najdôležitejší v tomto roku. Naše predchádzajúce víťazstvá budú mať cenu len vtedy, ak získame tri body aj proti Slovensku,“ vyhlásil tréner Rossi.

Čierna Hora – Maďarsko 2:1 (1:1)
Góly: 32. Kosovič, 75. Mugoša (z 11 m) – 2. Holender. Rozhodoval: Meckarovski (S.Mac.), ŽK: Holman, Lang (obaja Maď.)

Maďarsko: Dibucz – Bese, Baráth (46. Orbán), Lang, Korhut (61. Ferenczi) – Gazdag (46. Kovács), Kleinheisler (46. Sigér), D. Nagy (69. Dzsudzsák) – Holender (64. Varga), Holman – K. Németh

Viac na túto tému: #maďarskí futbalisti #futbalisti Čiernej Hory