Suverénna Dubnica valcuje v druhej lige. Bratislavské derby pre Petržalku

Nedeľňajšie predpoludňajšie stretnutia 7. kola v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži 2019/2020 priniesli dve víťazstvá domácich tímov.

31.08.2019 22:19 , aktualizované: 01.09.2019 21:06

V bratislavskom derby uspelo mužstvo FC Petržalka a aj vďaka dvom gólom kanoniera Ladislava Almásiho zdolalo rezervu bratislavského Slovana 3:0. Petržalčania sú v tabuľke 5., „belasým“ patrí predposledná 15. pozícia.

Body zostali doma aj v konfrontácii B-tímu MŠK Žilina s FC ŠTK 1914 Šamorín. Žilinčania si so svojim súperom poradili 3:1, pričom o rozdielové góly sa postaral v druhom polčase v priebehu troch minút Lukáš Jánošík. V aktuálnom poradí figurujú na 7. mieste.

Z prvého víťazstva v sezóne sa radovali futbalisti MŠK Púchov. Dosiahli ho na pôde Slavoja Trebišov, kde o ňom v 37. min rozhodol Patrik Krčula.

Hráči FK Dubnica nad Váhom sú v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži 2019/20 naďalej stopercentní.

Mužstvo trénera Petra Gergelyho zvíťazilo v sobotňajšom stretnutí 7. kola nad minulosezónnym fortunaligistom FK Železiarne Podbrezová 3:1 a v tabuľke sa vyhrieva na líderskej pozícii s plným počtom 21 bodov.

Dubničanom „dýchajú na chrbát“ futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica. Tí si v sobotu v stretnutí dvoch 15-bodových mužstiev poradili z FK Poprad 2:0 a naďalej sú v tabuľke na 2. mieste s trojbodovým odstupom na lídra.