Dráma až do samého konca. Liverpool zachránil náhradný brankár

Paráda kulisa. Neuznané góly. Nastrelené konštrukcie. A dráma v predĺžení i penaltovom rozstrele.

14.08.2019 23:44 , aktualizované: 15.08.2019 00:21
FC Liverpool Foto: ,
Víťaz Európskeho superpohára 2019 FC Liverpool.

„Liverpool je obrovským favoritom na víťazstvo,“ vravel pred úvodným hvizdom niekdajší hráč Liverpoolu Steve McManaman pre BT Sport. „Prekvapilo ma, keby nevyhral vysokým rozdielom,“ pridal sa bývalý krídelník The Reds aj Chelsea Joe Cole.

Európsky superpohár v Istanbule Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Liverpoolu skandujú pred zápasom v...

Obaja anglickí giganti si to v stredu večer rozdali v Istanbule o Európsky futbalový superpohár. Londýnčanom patril prvý polčas. Z viacerých šancí sa ujala tá v podaní Olivera Girouda. Na gól mu prihrával Christian Pulisič, ktorému o štyri minúty neskôr neuznali gól pre ofsajd.

„Bude dôležité, aby sa Chelsea neuspokojila a zvládla prvých 10–15 minút bez inkasovaného gólu,“ nabádala outsidra legenda Tottenhamu Glenn Hoddle. Márne. Len niekoľko sekúnd druhého polčasu stačilo Sadiovi Manému, aby vyrovnal.

Nechýbalo veľa a skóre sa mohlo meniť štvrťhodinu pred koncom. Virgila van Dijka však skvele vychytal brankár Kepa Arrizabalaga. Na druhej strane sa chvíľku radovala z druhého vedúceho gólu aj Chelsea. Strela Masona Mounta síce našla sieť, lenže mladý Angličan zakončoval z ofsajdu.

Rozhodovať tak muselo predĺženie. Neubehlo z neho ani päť minút a po druhý raz udrel Mané. Senegalčan opäť skvele naložil s druhou prihrávkou od Roberta Firmina a nedal najdrahšiemu brankárovi planéty šancu.

Vedenie favoritovi dlho nevydržalo. Hoci brankár Liverpoolu Adrián najskôr vychytal Tammyho Abrahama, o chvíľku ho fauloval v pokutovom území. Suverénne si počínajúca rozhodkyňa Stéphanie Frappartová ukázala na biely bod a Jorginho sa z neho nepomýlil. V druhej časti predĺženia sa neujali dve strely Mounta a ani pokus Pedra.

Rozhodnúť teda museli penalty. Ako prvý a jediný sa pomýlil Abraham. Vychytal ho náhradný gólman Adrián, ktorý parádne nahradil zraneného Alissona Beckera.

„Bol to fantastický duel. Jediná škoda je, že víťaz môže byť len jeden. Trofej by si zaslúžili obaja,“ doplnil po zápase Cole.

Superpohár UEFA:

FC Liverpool – Chelsea Londýn 2:2 pp (1:1, 0:1), 5:4 rozstrel z 11 m

Góly: 48. a 95. Mane – 36. Giroud, 101. Jorginho (z 11 m), ŽK: Henderson, Alexander-Arnold – Azpilicueta. Rozhodovala: Frappartová (Fr.)

rozstrel: Firmino 1:0, Jorginho 1:1, Fabinho 2:1, Barkley 2:2, Origi 3:2, Mount 3:3, Alexander-Arnold 4:3, Emerson 4:4, Salah 5:4, Abraham nedal

Liverpool: Adrian – Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson (91. Alexander-Arnold) – Milner (64. Wijnaldum), Fabinho, Henderson – Oxlade-Chamberlain (46. Firmino), Salah, Mane (103. Origi)

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Zouma, Christensen (85. Tomori), Emerson – Jorginho, Kante, Kovačič (101. Barkley) – Pulišič (74. Mount), Giroud (74. Abraham), Pe­dro

Viac na túto tému: #FC Liverpool #Európsky superpohár #Chelsea FC