Petržalka, Poprad a Dubnica stále bez zaváhania. Liptáci zdolali béčko Slovana

Zverenci trénera Stanislava Vargu uspeli na domácom štadióne s béčkom Ružomberka.

02.08.2019 19:48 , aktualizované: 04.08.2019 13:41

V úvodnom stretnutí tretieho kola zdolali na domácom ihrisku MFK Ružomberok „B“ výsledkom 3:2. Liptáci síce mali pred týmto meraním síl stopercentnú bilanciu, ale na Štavničkách im nestačil ani rýchlo vypracovaný dvojgólový náskok.

Ružomberčania viedli po dvadsiatich minútach už 2:0, keď si svoj strelecký účet v tejto sezóne dvoma gólmi otvoril 19-ročný obranca Alex Holub. Napokon však stretnutie pre zranenie nedohral.

Banskú Bystricu v 23. min vrátil do hry skúsený útočník Blažej Vaščák a po zmene strán dvoma gólmi otočil nepriaznivé skóre zápasu Patrik Prikryl. Vyrovnal tak zápis spoluhráča Róberta Polievku, ktorý v tejto sezóne takisto trikrát skóroval.

„Prehrávali sme 0:2, ale futbal sa hrá 90 minút. Bolo dobré, že sme dali kontaktný gól ešte v prvom polčase. V druhom sme dokázali otočiť zápas, za čo patrí chlapcom vďaka. Odkedy som tu, tak sme asi 90 percent zápasov otáčali, takže v ďalších dueloch musíme hrať lepšie, aby som nedostal infarkt,“ zhodnotil zápas pre FutbalnetTv tréner banskobystrického tímu Stanislav Varga.

Futbalisti Popradu a Dubnice nad Váhom sú po treťom kole bez straty bodu lídrami druhej najvyššej slovenskej súťaže, v prospech Považanov hovorí lepšie skóre. Dubničania si v sobotu poradili pred vlastnými fanúšikmi so Šamorínom hladko 4:1.

Tím spod Tatier v domácom súboji s nováčikom z Košíc triumfoval tesne 3:2. Trojbodový zápis Popradu zabezpečil v 88. min Lukáš Horváth.

V nedeľu sa k deväťbodovým lídrom môže pridať aj bratislavská Petržalka, ktorú čaká domáci duel s rezervou Žiliny (10.30 h).

Iba tri body z troch zápasov zatiaľ „vyťažili“ futbalisti Podbrezovej, ktorí v minulej sezóne pôsobili vo Fortuna lige. V prvom kole síce doma zdolali Košice, ale pred týždňom podľahli Popradu 0:3 a v sobotu neuspeli ani v Skalici (1:3).

Rezerva bratislavského Slovana v sobotňajšom súboji 3. kola prehrala v Liptovskom Mikuláši 0:2, v tomto súboji sa „belasí“ museli zaobísť bez svojho trénera Jána Kozáka mladšieho. Ten viedol „áčko“ proti fortunaligovom triumfe v Senici 3:0 a druholigistu za lavičky „riadil“ Martin Rusňák..

Výsledky – II. liga 2019/2020 – 3. kolo:

BŠK Partizán Bardejov – Slavoj Trebišov 1:1 (1:1)

Góly: 8. Belunek – 10. P. Chovan

FK Dubnica nad Váhom – FC ŠTK 1914 Šamorín 4:1 (1:1)

Góly: 23. Vaculík, 82. Václav, 85. Dávidík, 88. Levai – 17. Rymarenko

KFC Komárno – MŠK Púchov 2:2 (0:0)

Góly: 61. Pagáč, 73. Bayemi – 48. Michlík, 90.+ Munyorove, ČK: 87. Pagáč – 77. Pilát

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava „B“ 2:0 (1:0)

Góly: 29. Nemergut, 88. Laura

FK Poprad – FC Košice 3:2 (1:2)

Góly: 10. Jančo, 51. Lopez Da Silva Junior, 88. L. Horváth – 14. Ristovski, 45. Liener

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:0)

Góly: 64. a 68. Haša (prvý z pok. kopu), 17. Popovič – 89. Mejri

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok „B“ 3:2 (1:2)

Góly: 54. a 79. Prikryl, 23. Vaščák – 13. a 20. Holub

FC Petržalka – MŠK Žilina B 3:1 (0:1)

Góly: 66. Turčák, 77. Almási, 89. Piroska (z 11 m) – 36. Ďuriš.