Petržalka s plným počtom bodov, béčka fortunaligistov hladko vyhrali

Futbalisti Popradu aj po druhom zápase novej sezóny druhej najvyššej súťaže na svojom konte plný počet bodov.

26.07.2019 22:09 , aktualizované: 28.07.2019 12:52

Po minulotýždňovom triumfe nad rezervou bratislavského Slovana uspeli v piatok aj na pôde minulosezónneho fortunaligistu, domáci Podbrezovú zdolali hladko 3:0. Dva góly Popradu zaznamenal Vladimír Kukoľ, jeden pridal Denis Jančo.

V ďalších dvoch dueloch padlo spolu 9 góly, všetky až v druhom polčase. Banská Bystrica si pred vlastnými priaznivcami poradila so Šamorínom 5:0, hetrikom sa v tomto súboji prezentoval Róbert Polievka. Nováčik súťaže FC Košice doma remizoval s Trebišovom 2:2, obaja súperi si pripísali prvý súťažný bod v tejto sezóne.

V sobotňajších stretnutiach sa zrodili víťazstvá hosťujúcich tímov – v oboch prípadoch po výsledku 2:1. FC Petržalka nadviazal na víťazný vstup do sezóny proti Trebišovu (5:3) a triumfoval aj v dueli proti ďalšiemu protivníkovi z východu Slovenska, tentoraz v Bardejove.

Mužstvo kouča Jozefa Dojčana, pri ktorom si trénerský debut v pozícii asistenta odbil dlhoročný reprezentant Ján Ďurica, rozhodlo o svojom víťazstve až po zmene strán, keď otočilo skóre zápasu z 0:1 na 2:1. Víťazný gól tímu z pravého brehu Dunaja strelil v 82. min Denis Horník. Petržalka má tak po dvoch zápasoch na konte plný počet šesť bodov.

Nováčik z Púchova sa proti Liptovskému Mikulášu v tohtosezónnej premiére pred vlastnými fanúšikmi ujal vedenia v 21. min po góle Daniela Pilného, no hrdinom zápasu na Považí bol napokon hráč Liptákov Tomáš Staš – v 26. min vyrovnal a po prestávke v 65. rozhodol o prvých bodoch pre „Mikulášanov“ v novej sezóne.

Vysoké triumfy B-mužstiev

V nedeľňajších boli v akcii B-mužstvá fortunaligových účastníkov. Najvýraznejší výsledok zaznamenala rezerva bratislavského Slovana, ktorá si doma poradila so Skalicou vysoko 4:0. Za „belasých“ nastúpili aj niektorí hráči z „áčka“.

Dvaja z nich, Mitch Apau a Dávid Strelec, sa už do prestávky zapísali do streleckej listiny. Ďalšie dva zásahy Slovana pridali po zmene strán Jozef Herman a Adam Jackuliak.

Víťazstvo rozdielom triedy dosiahol aj B-tím MFK Ružomberok. Liptáci síce v dueli proti KFC Komárno inkasovali už v 5. min, keď sa presadil Christian Bayemi, no v ďalšom priebehu dávali góly už iba domáci.

Ešte do prestávky „preklopili misky váh“ na stranu Ružomberčanov Tomáš Bobček a Martin Regáli. Druhý menovaný pridal v druhom polčase ešte jednu „trefu“ a výhru MFK 4:1 spečatil v nadstavenom čase Matúš Kmeť.

V dueli medzi tímami MŠK Žilina „B“ a FK Dubnica nad Váhom padlo až šesť gólov – všetky už v úvodnej polhodine. Hrdinom zápase bol Maroš Čurik z mužstva hostí, ktorý sa hetrikom výraznou mierou pričinil o druhé víťazstvo Dubničanov (4:2) v novej druholigovej sezóne.

Po dvoch kolách má na konte plný počet bodov kvarteto účastníkov II. ligy – ružomberské „béčko“, Poprad, Petržalka a Dubnica nad Váhom. Naopak, bez bodu sú na chvoste tabuľky tri mužstvá, a to Púchov, Bardejov a Šamorín.

II. liga 2019/2020 – 2. kolo:

FC Košice – Slavoj Trebišov 2:2 (0:0)
Góly: 61. Gáll, 77. Kis – 57. Zsigmond, 81. Jano

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ŠTK 1914 Šamorín 5:0 (0:0)
Góly: 53., 56. a 88. Polievka (prvý z pok. kopu), 65. Vaščák, 76. Prikryl

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad 0:3 (0:2)
Góly: 32. a 59. Kukoľ, 18. Jančo

BŠK Partizán Bardejov – FC Petržalka 1:2 (1:0)
Góly: 23. Maník – 55. Turčák, 82. Horník

MŠK Púchov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1)
Góly: 21. Pilný – 26. a 65. T. Staš

MŠK Žilina „B“ – FK Dubnica nad Váhom 2:4 (2:4)
Góly: 8. Bičachčjan, 21. Rusňák – 4., 18. a 30. Čurik, 10. M. Kuzma

MFK Ružomberok „B“ – KFC Komárno 4:1 (2:1)
Góly: 18. a 75. Regáli (druhý z pok. kopu), 13. Bobček, 90.+ M. Kmeť – 5. Bayemi

ŠK Slovan Bratislava „B“ – MFK Skalica 4:0 (2:0)
Góly: 18. Apau, 27. Strelec, 63. Herman, 70. Jackuliak, ČK: 45.+ Milota (Skalica)