Griezmann a De Jong debutovali v novom drese, Barcelona podľahla Chelsea

Francúzsky útočník Antoine Griezmann svoj prvý zápas v drese Barcelony prehral. Futbalisti španielskeho majstra podľahli v prípravnom zápase v Japonsku londýnskej Chelsea 1:2.

23.07.2019 16:56
Antoine Griezmann Foto: ,
Antoine Griezmann v drese Barcelony po zápase s Chelsea.

Svetový šampión Griezmann, ktorý prišiel do Barcelony za 120 miliónov eur z Atlética Madrid, odohral úvodný polčas.

Chelsea viedla po úvodných 45 minútach 1:0 zásluhou gólu Tammyho Abrahama. Na 2:0 pre víťaza Európskej ligy zvýšil v závere Ross Barkley. O čestný úspech Barcelony sa postaral v nadstavenom čase Ivan Rakitič.

Debut si odkrútil aj Frenkie de Jong, posila z Ajaxu Amsterdam. Juhoamerickí futbalisti, ktorí si zahrali na turnaji Copa América, sú ešte na dovolenkách, vrátane argentínskej hviezdy Barcelony Lionela Messiho.

Zverenci nového kouča Franka Lamparda si vylepšili bilanciu v letnej príprave o druhé víťazstvo štyri dni po tom, ako podľahli tímu Kawasaki Frontale.

Viac na túto tému: #fc barcelona #Antoine Griezmann #Chelsea FC #Frenkie de Jong