Argentína odolala tlaku a má bronz. Messi videl druhú červenú v kariére

, 06.07.2019 23:16

Futbalisti Argentíny si vybojovali bronzové medaily na Copa América. V sobotňajšom zápase o tretie miesto zvíťazili nad obhajcami zlata z Čile 2:1. V nedeľňajšom finále (22.00 SEČ na Maracane) sa predstavia Brazília a Peru.

Lionel Messi vidí červenú kartu v zápase o...
Lionel Messi vidí červenú kartu v zápase o tretie miesto na Cope América. Autor: SITA/AP, Victor R. Caivano

Prvú veľkú šancu mal Sergio Agüero, v 7. minúte síce namieril len tesne vedľa pravej žrde, no o päť minút neskôr si to vynahradil a otvoril skóre. Výborne mu asistoval Lionel Messi, ktorý pri rozohrávaní priameho kopu v strede ihriska na nič nečakal a poslal pas za prekvapených obrancov Čile. Agüero tak išiel sám na brankára.

O štyri minúty neskôr prišlo Čile o Alexisa Sáncheza, ktorý musel striedať a o ďalších päť prehrávalo už 0:2. Po ďalšej prienikovej prihrávke od Giovaniho Lo Celsa sa presadil Paulo Dybala.

Ešte pred koncom polčasu musel Messi opustiť trávnik. Argentínska hviezda sa snažila vybojovať loptu mieriacu za bránkovú čiaru a Medel mu v tom bránil. Ich súboj vyústil do potýčky, pri ktorej do seba narážali telami a paraguajský rozhodca Mario Díaz de Vivar udelil obom červenú kartu.

Gary...

Pre argentínskeho útočníka to bola len druhá červená karta v kariére, prvú dostal ešte v roku 2005 taktiež v národnom drese.

Čile sa podarilo znížiť v 59. minúte. Germán Pezzella fauloval na hranici šestnástky Charlesa Aranguiza, rozhodca využil systém VAR a nariadil penaltu. Tú premenil Arturo Vidal – 1:2. Čile v ďalších minútach držalo loptu a snažilo sa o vyrovnanie, no proti dobrej obrane súpera si nedokázalo vypracovať šance.

V 80. minúte mohol rozhodnúť Ángel di María, ale jeho krížna strela minula ľavú žrď. Do konca duelu sa už skóre nezmenilo a tak si bronzové medaily odniesli argentínski futbalisti.

Copa América – o bronz:

Argentína – Čile 2:1 (2:0)
Góly: 12. Agüero, 21. Dybala – 59. Vidal (z 11m), ČK: 37. Messi 37. Medel

TV Pravda: Je zavedenie VAR-u finančné náročné? Koľko percent rozhodcovských chýb vie tento systém odhaliť? Aj na to odpovedá Marián Ružbarský, predseda komisie rozhodcov SFZ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.