Daučíkov pohár získal Slovan. Žilina remizovala s Lokomotivom Moskva

Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v nedeľu v druhom ročníku Pohára Ferdinanda Daučíka nad Slaviou Praha 3:2.

30.06.2019 20:53

„Belasí“ viedli vo federálnom derby v polčase 2:0, no český šampión dokázal v druhom dejstve vďaka dvom gólom Tomáša Součka vyrovnať. Slovan napokon strhol víťazstvo na svoju stranu, v 69. minúte strelil víťazný gól domácich Dejan Dražič.

V drese „zošívaných“ už chýbal slovenský krídelník Miroslav Stoch, ktorý v nedeľu skompletizoval svoj prestup do PAOK Solún.

Duel na Tehelnom poli videlo 5950 divákov, informoval oficiálny web Slovana.

Pohár Ferdinanda Daučíka

ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha 3:2 (2:0)
Góly: 24. Moha, 45. Šporar, 69. Dražič – 53. a 60. Souček. Rozhodovali: Pavlík – Pozor, Roszbeck, ŽK: Dražič – Souček, 5950 divákov.

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov (63. Abena), Suchockij – Ljubičič (66. de Kamps) – Čavrič (77. Holman), Ratao, Dražič (84. Strelec), Moha – Šporar
Slavia: Kolář – Coufal (72. Holeš), Kúdela, Král (46. Hovorka), Bořil (80. Zelený) – Souček, Ševčík (80. Frydrych) – Masopust (70. Olayinka), Traore (72. Hušbauer), Zmrhal (72. Hilal) – Baluta (66. van Buren)

Futbalisti fortunaligového ŠKF iClinic Sereď remizovali v nedeľnom prípravnom stretnutí so škótskym FC Livingston 1:1. MŠK Žilina hral v príprave v Moskve s domácim Lokomotivom bez gólov.

Výsledky prípravných zápasov

ŠKF iClinic Sereď – FC Livingston 1:1 (0:1)
Góly: 74. Kuzma (z 11 m) – 43. Dykes

Lokomotiv Moskva – MŠK Žilina 0:0

TV Pravda: Andraž Šporar je najväčšou hviezdou slovenskej ligy. A od uplynulého víkendu aj spoludržiteľom rekordu v počte nastrieľaných gólov. Pozrite si video
Video
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #SK Slavia Praha #Pohár Ferdinanda Daučíka