Krutosť i čaro futbalu. Sen Japoniek zmarila penalta v závere, súperky ich utešovali

Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta futbalistiek je sedem európskych tímov a nadvládu starého kontinentu narušujú len Spojené štáty americké.

26.06.2019 07:13
Smútok japonských futbalistiek po konci na MS Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Holandská radosť a japonský smútok po...

Holandské majsterky Európy vyradili obhajkyne striebra z Japonska po výhre 2:1 zásluhou gólu z penalty v poslednej minúte.

Holanďankám zabezpečila postup autorka oboch gólov a niekdajšia najlepšia futbalistka sveta Lieke Mertensová. Rozhodla v 90. minúte z penalty nariadenej za nastrelenú ruku. Japonky, svetové šampiónky z roku 2011, pritom mali od vyrovnania z konca prvého polčasu viac z hry, ale zo všetkých šancí nastrelil maximálne brvno a tyč.

Súperkami Holanďaniek budú Talianky, ktoré postúpili do štvrťfinále na majstrovstvách sveta prvýkrát od roku 1991. Zverenkyne trénerky Mileny Bertoliniovej v osemfinále zdolali Čínu 2:0.

Čínske vicemajsterky sveta z roku 1999 chýbajú pri siedmom štarte na finálovom turnaji majstrovstiev sveta medzi osmičkou najlepších prvýkrát. O góly Talianiek, ktoré sa na predchádzajúcu šampionát v roku 2015 v Kanade nekvalifikovali, sa postarali Valentina Giacintiová a Aurora Galliová.

Súperom obhajkýň titulu z USA v boji o semifinále bude domáce Francúzsko. Ďalšie dvojice tvoria Nórsko s Anglickom a Nemecko so Švédskom.

TV Pravda: Je zavedenie VAR-u finančné náročné? Koľko percent rozhodcovských chýb vie tento systém odhaliť? Aj na to odpovedá Marián Ružbarský, predseda komisie rozhodcov SFZ.

Video
Viac na túto tému: #ms vo futbale žien #holandské futbalistky #japonské futbalistky