NFŠ nakoniec stál viac ako 100 miliónov eur. Kmotrík chce, aby zostal Slovanu

25.04.2019 13:10

Majiteľ slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík st. priznal, že urobí všetko pre to, aby bol novopostavený štadión na Tehelnom poli vo vlastníctve "belasých".

Podľa jeho slov sa výstavba moderného stánku za približne 80 miliónov eur predovšetkým pre rastúcu cenu práce a materiálu predražila o 25 miliónov eur.

„Som rád, že Slovan má svoj domov. Snažili sme sa urobiť najmodernejší štadión v rámci bratislavských reálií. Štadión je do dnešného dňa budovaný z našich peňazí a je majetkom Slovana Bratislava. Dotácia zo štátu nebola čerpaná, a ak bola, tak len minimálne,“ vyhlásil mecenáš Slovana počas utorňajšej diskusie Denníka N v bratislavskej Novej Cvernovke.

Ako ďalej píše denník Šport, ak hlavný akcionár požiada Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky o jeho preplatenie, na základe dohôd by štát mal tejto požiadavke vyhovieť.

VIDEO: Štadión prvýkrát predstavili v polovici decembra minulého roka. Pozrite si vo videu TV Pravda, čo hovoril Kmotrík vtedy.

„Chceme štadión dokončiť do posledných detailov a následne budeme rokovať so štátom o ďalších možnostiach. Pokiaľ budeme mať kvalitné možnosti financovania, urobím všetko pre to, aby zostal vo vlastníctve Slovana Bratislava,“ doplnil Ivan Kmotrík st.

Ak by sa majiteľ bratislavského klubu v budúcnosti rozhodol štadión predať, podľa denníka SME má naň štát predkupné právo. Ako dodáva spomenutý zdroj, na základe zmluvy, ktorú uzatvorili pred otvorením výstavby, štát stanovil maximálnu kúpnu cenu na 75,5 milióna eur. Z nej by sa mala podľa SME pri prípadnej kúpe odpočítať schválená výška dotácie 27,2 milióna eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Národný futbalový štadión #Ivan Kmotrík st.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku