Maracanazo už nestraší, Brazílčania si opäť oblečú biele dresy. Pozrite si ich

10.04.2019 15:18
Alcides Ghiggia, Uruguaj, Brazília
Maracana stíchla. Alcides Ghiggia strieľa gól Uruguaja do siete Brazílie na MS 1950. Autor:

Futbalisti Brazílie po dlhých 69 rokoch znovu oblečú biele dresy, ktoré prestali používať po bolestnej prehre s Uruguajom v rozhodujúcom zápase majstrovstiev sveta v roku 1950.

Predstavili ich ako druhý dres národného tímu pre majstrovstvá Južnej Ameriky, ktoré sa na prelome júna a júla uskutočnia práve v Brazílii.

Brazílčania nastupovali v bielych dresoch pravidelne až do roku 1950, keď v poslednom dueli finálovej skupiny na ikonickom domácom štadióne Maracana senzačne podľahli Uruguaju. Do zápasu pritom vstupovali s tým, že k titulu im stačí remíza, zatiaľ čo Uruguaj musel zvíťaziť. Zbabrané finále vstúpilo do histórie pod názvom Maracanazo.

Vedenie zväzu sa po traumatizujúce prehre rozhodlo pre zmenu a súťaž vyhral návrh žltých dresov, v ktorých brazílski reprezentanti následne získali rekordných päť titulov majstrov sveta. Naposledy šampionát ovládli v roku 2002, odvtedy je ich najlepším výsledkom štvrté miesto z roku 2014.

TV Pravda: Bývalí futbaloví reprezentanti Ján Pivarník a Dušan Tittel v ďalšej časti relácie Týždeň v športe hodnotia štart Slovákov do kvalifikácie ME 2020 a hovoria aj o ich postupových šanciach:

#brazílski futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku