Trpký návrat do reprezentácie. Messi a spol. nestačili na Venezuelu

Futbalový útočník Lionel Messi v prvom zápase za Argentínu od vlaňajších majstrovstiev sveta v Rusku musel v príprave stráviť prekvapivú prehru s Venezuelou 1:3.

23.03.2019 10:00
SOCCER-FRIENDLY-ARG-VEN/ Messi Foto: ,
Lionel Messi počas zápasu s Venezuelou.

Stretnutie sa hralo v Španielsku na štadióne Atlética Madrid. Argentínu ešte čaká v utorok prípravný súboj s Marokom.

Venezuele vyšiel skvele úvod, útočník Rondon si v šiestej minúte nabehol za argentínsku obranu na dlhý center a prekonal brankára Armaniho. Rovnako tak vyšiel papierovému outsiderovi záver polčasu. Útočník Murillo vystrelil z hranice vápna presne k vzdialenejšej žrdi a Armani bol bez šance.

V 59. minúte znížil Lautaro Martínez, ale najlepší hráč a strelec severoamerickej ligy MLS Josef Martínez štvrť hodiny pred koncom z pokutového kopu stanovil konečné skóre.

Messi sa vrátil do zostavy po takmer deviatich mesiacoch. Tridsaťjedenročný päťnásobný najlepší futbalista sveta sa po sklamaní z MS ospravedlnil z ďalších reprezentačných akcií a vzal si voľno minimálne do konca minulého roka. V sobotu odohral v reprezentácii 129. zápas, ale bilanciu 65 gólov nerozšíril.

Viac na túto tému: #Lionel Messi #argentínski futbalisti