El Maestro zmenil názor: Slovenský pohár je veľký a významný

19.03.2019 18:27
Nestor El Maestro
Nestor El Maestro s ocenením pre trénera roka 2018. Autor: ,

Jeden víťaz si prišiel po cenu zo zahraničia. Aj keď len z neďalekej Viedne. Bývalý trnavský tréner Nestor El Maestro žije stále s rodinou v hlavnom meste Rakúska. Brit so srbskými koreňmi priviedol pred rokom k prvému slovenskému titulu futbalistov Spartaka Trnava. Jeho novým pôsobiskom sa potom stal CSKA Sofia, kde vo februári predčasne skončil.

„Toto ocenenie je pre mňa prekvapujúce, ja som ani nevedel, že sa takéto futbalové gala chystá. Aj náš titul bol nečakaný. Boris Godál sa stal najlepším hráčom roka v lige, ja som teraz najlepší tréner. Pre mňa je to zatiaľ najväčší trénerský úspech, napokon hlavným trénerom som bol doteraz len rok a pol,“ vravel 35-ročný El Maestro, ktorý sa stal najmladším víťazom v histórii tejto ankety.

Zdôraznil, že v Trnave má veľa priateľov a potešilo ho, že po čase opäť zavítal na Slovensko. Trénerskú kariéru však s ním v najbližších rokoch nespája. „Najbližších päť rokov to určite nie je reálne. Mám rád nové pôsobiská, nové kluby. Neskôr sa uvidí. V Trnave som pracoval rád. Dosiahli sme tam niečo veľké, uvedomujem si to.“

Marek Hamšík si
		preberá cenu Futbalista
		roka...
Šéfredaktorka Pravdy
		Nora Slišková
		počas...
+13Slávnostný večer
		ozdobil koncert skupiny
		IMT...

Trnavský klub prirovnal k úspechu Leicestru City, ktorý v máji 2016 oslavoval nečakaný titul. „Ale Trnava je na Slovensku väčší klub ako Leicester v Anglicku. Pozitívne nebolo to, že nezískala titul 45 rokov. Pozitívne bolo to, že nik v taký úspech neveril a necítili sme veľký tlak. Ten prišiel až v závere, ale zvládli sme ho. Po tom, čo sme vyhrali veľa zápasov, vládla obrovská eufória a pozitívna energia,“ vysvetlil.

Zdôraznil, že vždy verí vo svoje sily, svojej práci. „Nechýba mi sebavedomie, ale nepredpokladal som, že môžeme dosiahnuť taký výsledok. Na začiatku nik nemyslel na titul. Vravel som si, že tretie miesto by bol úspech, že by to bola po prvom roku dobre odvedená práca.“

Nestor El Maestro nad hlavami fanúšikov...
Nestor El Maestro nad hlavami fanúšikov Spartaka Trnava po minuloročnom zisku titulu. Autor: SITA, Martin Havran

Trnava už titul určite neobháji, neprebojovala sa ani do prvej šestky, ale rada by získala Slovenský pohár, v ktorom sa dostala už do semifinále. Vlani El Maestro nazval tento pohár malý a bezvýznamný. Teraz si to už nemyslí.

„Bol som po semifinále so Slovanom veľmi sklamaný, vypadli sme v penaltovom rozstrele. Tento rok je to pre nás veľký a zaujímavý pohár. Budem držať mužstvu palce, aby sa mu to podarilo. Úspech v každej takejto súťaži je veľký,“ uzavrel bývalý trnavský tréner.

TV Pravda: Ako by v ankete hlasovali bývalí reprezentanti Vladimír Kinder a Szilárd Németh?

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nestor El Maestro #Futbalista roka 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku