Divočina na východe. V Michalovciach utekal rozhodca z ihriska do šatne

14.03.2019 11:28
MFK Zemplín Michalovce
Radosť Michalovčanov v zápase proti Popradu. Autor: ,

Jedenásť žltých kariet, dve červené a nechutná dohra na záver, aj to priniesol stredajší zápas štvrťfinále slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cup medzi tímami MFK Zemplín Michalovce a FK Poprad (2:1).

Po pokojnom priebehu prvého dejstva, v ktorom padli všetky tri góly a domáci Zemplínčania zásluhou Petra Kolesára a Stanislava Danka odpovedali na presný zásah hráča popradského druholigistu Lukáša Horvátha z pokutového kopu, pribudla po zmene strán na trávniku značná nervozita.

Prichádzali viaceré tvrdé zákroky, hádky, prehnané emócie. Všetko vyvrcholilo na konci stretnutia, keď hlavný arbiter Kamil Horváth pridal k riadnemu hraciemu času tri minúty a takmer na sekundu s ich uplynutím duel aj ukončil. Zároveň nedovolil Popradčanom, hrajúcim v početnej výhode o dvoch hráčov, dohrať priamy kop, čo v tábore hostí vyvolalo obrovskú nevôľu.

Usporiadatelia museli brániť hlavného rozhodcu, aby nedošlo k inzultácii. Kamil Horváth, ktorý v závere zápasu vylúčil dvoch michalovských futbalistov Josého Carrilla Mancillu a Mamadoua Tounkaru, po svojom konečnom hvizde doslova utekal z ihriska.

„Rozhodca mal jednoznačne pridať aj ďalšie minúty. V nadstavenom čase totiž prišli dve červené karty, ako aj ďalšie strkanice a skoro vôbec sa nehralo. A keď je takú dobu hra prerušená, je normálne, aby sa k nadstaveniu ten čas pridal. Nemôže sa takto ukončiť zápas, malo sa hrať aspoň 95 minút,“ povedal nahnevaný tréner FK Poprad Marek Petruš podľa webu novinyzemplina.sk a pokračoval:

„Nechcem sa k rozhodcom vyjadrovať, ale ten, kto bol na futbale a videl jeho verdikty, si naňho úsudok spraví sám.“

Napriek postupu do semifinále Slovnaft Cupu sa po stretnutí „čertil“ aj kouč michalovského tímu Anton Šoltis, ktorý prišiel o dvoch vylúčených hráčov – stopéra Carrilla a útočníka Tounkaru. „Popradčania sa cítia byť ukrivdení? To skôr my, veď v druhom polčase mali byť vylúčení minimálne traja,“ skonštatoval lodivod MFK Zemplín a dodal:

„Veľa emócií, veľa tvrdosti, nedovolené zákroky. Nebudem sa radšej k tomu vyjadrovať. Záver som už ani nevidel, radšej som predčasne odišiel do šatne. Toto už na trávniky nepatrí.“

#MFK Zemplín Michalovce #FK Poprad
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk