Žilina a Senica postúpili do semifinále pohára, 4 góly Ramíreza za polhodinu

Hráči MŠK Žilina postúpili do semifinále slovenského pohára vo futbale Slovnaft Cupu 2018/2019, keď v utorkovom dueli štvrťfinále zdolali druholigový tím MFK Skalica na domácom trávniku 4:1.

12.03.2019 18:58 , aktualizované: 22:35
Žilina, Skalica Foto: ,
Futbalisti Žiliny sa tešia z gólu do skalickej siete.

„Šošoni“ sa ujali vedenia už v 12. minúte, keď sa presadil Miroslav Káčer. Ešte v prvom polčase naňho nadviazal Jaroslav Mihalík presným zásahom na 2:0. Po zmene strán sa síce Skaličania vrátili do hry zásluhou pekného gólu kapitána Lukáša Opielu, ktorý sa presne trafil z priameho kopu, avšak remízu pod Dubňom už nevybojovali.

V 79. min sa prudkou strelou po zemi spoza šestnástky prezentoval Mihalík, ktorý druhýkrát v stretnutí prekonal Vojtecha Milošoviča. Štvrtý gól domácich pridal po peknej kombinácii v 87. min Filip Balaj. Vďaka tomu spečatili „žlto-zelení“ postup medzi najlepšie pohárové kvarteto.

V druhom utorňajšom zápase si FK Senica doma poradil s FC Nitra presvedčivo 5:1. Päť gólov pritom padlo už v prvom polčase a autorom štyroch domácich presných zásahov bol Eric Ramírez. Ten sa postupne presadil v 14., 35., 42. a 45. min a stal sa hrdinom Seničanov. Jediný presný zásah v drese Nitry dosiahol Nikola Gatarič v 19. min, keď sa zblízka presadil vtipnou hlavičkou, po ktorej lopta prelobovala domáceho gólmana.

Následne však tri razy v priebehu desiatich minút udrel Ramírez, ktorý prakticky sám zariadil postup Senice do semifinále Slovnaft Cupu 2018/2019 aj napriek tomu, že domáce mužstvo dohrávalo duel iba s desiatimi hráčmi v poli.

V 79. min totiž obdržal červenú kartu po dvoch žltých Carlos Daniel Silveira da Graca Kay, aj v oslabení sa však dokázal presadiť Sasha Petshi v nadstavenom čase a Senica sa tak radovala z konečnej výhry 5:1 a postupu medzi najlepšiu štvoricu.

Ricardo Chéu, tréner FK Senica: „Dnes sme odohrali skvelý zápas. Som šťastný, pretože sme vytvorené šance dokázali premeniť. V predošlom zápase to bol náš problém. Dnes sme odohrali skvelý prvý polčas, následne sme zápas kontrolovali. Nitra sa následne vytiahla trochu vyššie, my sme museli brániť hlbšie. V prechodovej fáze sme veľmi silní, ak získame loptu, dokážeme sa dostať do dobrých príležitostí. Dnes sme si zaslúžili vyhrať. Bojovali sme tvrdo pre podobný výsledok. Toto víťazstvo pre nás prišlo trochu neskoro, zaslúžili sme si zvíťaziť už v predošlých zápasoch. Chceme dostať fanúšikov bližšie k tomuto klubu, v máji budeme spoločne bojovať o zotrvanie v lige. Chceme, aby boli fanúšikovia pyšní na našu prácu.“

Ivan Galád, tréner FC Nitra: „Som v Nitre 2,5 roka, pravdepodobne to bol náš najhorší výkon. Súperovi gratulujem k postupu, ktorý je zaslúžený. Nám zápas nevyšiel.“

Slovnaft Cup – švrťfinále:

MŠK Žilina – MFK Skalica (II. liga) 4:1 (2:0) – do semifinále postúpila Žilina
Góly: 25. a 79. Mihalík, 12. Káčer, 87. Balaj – 59. Opiela, ŽK: 53. Kaša, 57. K. Vallo – 86. Hlavatovič, rozhodovali: Prešinský – Tomček, Roszbeck

FK Senica – FC Nitra 5:1 (4:1) – do semifinále postúpila Senica
Góly: 14., 35., 42. a 45. E. Ramírez, 90.+ Petshi – 19. Gatarič, ŽK: 14. E. Ramírez, 17. El Moudane, 37. Dangubič – 3. F. Bílovský, 64. Charizopulos, 71. Vrábeľ, ČK: 79. C. Da Graca Kay (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Chmura – Štrbo, Vorel, 438 divákov

TV Pravda: Pozrite si videoreportáž zo slávnostného otvorenia Tehelného poľa: