Boli ako dvojčatá. Zomrel Pelého obľúbený spoluhráč a majster sveta Coutinho

12.03.2019 13:02
Pelé, Coutinho
Pelé s bývalými spoluhráčmi zo Santosu v marci 2015. Coutinho je tretí sprava. Autor: ,

Vo veku 75 rokov zomrel bývalý brazílsky futbalista Coutinho, ktorého legendárny Pelé považoval za najobľúbenejšieho spoluhráča v spoločnej ére v klube FC Santos.

V reprezentácii sa toľkokrát nestretli, pretože Coutinho, vlastným menom Antonio Wilson Vieira Honoria, za ňu vinou častých zranení odohral len 15 zápasov. Stal sa ale s Pelém majstrom sveta v roku 1962, hoci do turnaja v Čile, kde Brazílčania vo finále porazili Československo, kvôli zdravotným problémom nezasiahol.

Coutinho zomrel v pondelok, podľa televízie O Globo podľahol infarktu. FC Santos oznámil, že pohreb sa uskutoční na jeho futbalovom štadióne.

Coutinho debutoval za Santos už ako štrnásťročný v roku 1958, v ktorom už Pelé ako sedemnásťročný zažiaril na MS vo Švédsku. Počas desaťročného pôsobenia v Santose Coutinho nastrieľal 368 gólov, s Pelém, ktorý je klubovým rekordérom s 1091 zásahmi, doviedli tím do roku 1967 k zisku 19 trofejí.

„Za polovicu tých gólov vďačím Coutinhovi. Pretože sme boli ako dvojčatá a pretože ma poznal,“ povedal Pelé nedávno pre magazín Santosu.

Správa o úmrtí bývalého spoluhráča ho zranila. „Je to obrovská strata. Prihrávky medzi Pelém a Coutinhom preslávili Brazíliu. Som si istý, že jedného dňa si ho zahráme aj v nebi,“ uviedol Pelé.

TV Pravda: Pozrite si videoreportáž zo slávnostného otvorenia Tehelného poľa:

#Coutinho #FC Santos #pelé
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk