Real vypustil esá z rúk. Odvetu El Clásica v pohári režírovala Barcelona

Futbalisti FC Barcelona sa stali prvými finalistami španielskej pohárovej súťaže Copa del Rey 2018/2019. "Blaugranas" zvíťazili v stredajšej semifinálovej odvete na ihrisku úhlavného súpera Realu Madrid rozdielom triedy 3:0.

27.02.2019 22:57 , aktualizované: 23:35
Luka Modrič, Luis Suárez Foto: ,
Luis Suárez oslavuje gól Barcelony, v popredí frustrovaný Luka Modrič z Realu Madrid.

„Biely balet“ doplatil na množstvo nepremenených čistých šancí. V prvom polčase nedokázali využiť svoje veľké príležitosti Vinicius Junior ani Karim Benzema.

Po zmene strán to bol opäť Benzema, Lucas Vazquez a tiež Reguilon, ktorí nedokázali prekonať ter Stegena v bránke hostí. Naopak, Barcelona skórovala trikrát. Hlavné slovo si vzal Suárez. Najskôr v 50. minúte otvoril skóre precíznou strelou, potom si dal vlastný gól Raphaël Varane, keď sa snažil uruguajskému útočníkovi zabrániť v zakončení.

Vydarený večer Suárez korunoval v 73. minúte, keď premenil penaltu po faule na seba „panenkovským“ oblúčikom. Súperi si El Clásico zopakujú v sobotu v rámci španielskej ligy.

„FCB“ triumfoval v ostatných štyroch edíciách Copa del Rey a v tejto sezóne môže získať rekordný piaty pohárový triumf v neprerušenej sé­rii.

Finálovým súperom katalánskeho klubu bude jeden z dvojice Betis Sevilla a FC Valencia. Ich prvé vzájomné stretnutie sa skončilo nerozhodne 2:2, odveta je na programe vo štvrtok o 21.00 h vo Valencii.

Semifinále Španielskeho pohára – Copa del Rey:

Real Madrid – FC Barcelona 0:3 (0:0) – prvý zápas 1:1, do finále postúpila Barcelona
Góly: 50. a 73. L. Suárez (druhý z pok. kopu), 69. Sergio Ramos (vlastný)

TV Pravda: Kto získa futbalový titul? Ako bude vyzerať trnavská jar? Pozrite si naše predpovede v relácii Týždeň v športe – futbalový špeciál s Vladimírom Kinderom (vysielané 11. 2. 2019):