Real získal rekordnú štvrtú trofej na MS klubov. Modrič: Bol to neuveriteľný rok

Futbalisti Realu Madrid obhájili minuloročný triumf na majstrovstvách sveta klubov FIFA v SAE. V sobotu si v Abú Zabí vo finále 15. ročníka poradili s domácim Al Ainom 4:1.

22.12.2018 19:31 , aktualizované: 23:30
Real Madrid, MS klubov Foto: ,
Futbalisti Realu Madrid oslavujú triumf na MS klubov.

Už 14. min sa strelecky presadil aktuálne najlepší svetový futbalista Luka Modrič, keď vyťažil z prihrávky Karima Benzemu a technickou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Po zmene strán ho prudkou strelou z hranice pokutového územia napodobnil Marcos Llorente a zvýšil na 2:0.

Tretí gól trinásťnásobného víťaza Ligy majstrov pridal v 79. min typickou hlavičkou kapitán „pusiniek“ Sergio Ramos. Čestný gól domáceho mužstva pridal až v 86. min Tsukasa Šiotani. Madridský Real si však prinavrátil trojgólové vedenie v nadstavenom čase po vlastnom góle Yahiu Nadera.

„Bol to pre mňa neuveriteľný rok. Zvíťazili sme v Lige majstrov, na svetovom šampionáte som sa s národným mužstvom dostal až do finále a teraz som vyhral s Realom ďalšiu trofej. Bol to rok snov,“ citovala Luku Modriča agentúra AP.

„Tento titul si moji hráči zaslúžia,“ dodal tréner Realu Santiago Solari. K výkonu Marcosa Llorenteho uviedol, že „pracoval tvrdo, aj keď ho nikto nesledoval.“

Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos oslavuje gól... Foto: SITA/AP, Hassan Ammar
Sergio Ramos Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos oslavuje gól vo finále MS klubov.

„Biely balet“ využil šancu stať sa najúspešnejším tímom v dejinách tohto turnaja. Doteraz sa o túto pozíciu delil s iným španielskym tímom FC Barcelona. Rekordným štvrtým triumfom sa osamostatnil na líderskej pozícii v počte triumfov na MS klubov. Pre Madridčanov to bola jubilejná desiata trofej v priebehu troch rokov.

Bronzové medaily na turnaji získali futbalisti argentínskeho klubu River Plate, ktorí si v zápase o 3. miesto poradili s japonským tímom Kašima Antlers jednoznačne 4:0. Juhoameričanov nasmeroval za víťazstvom ešte v prvom polčase Bruno Zuculini. Na jeho presný zásah nadviazal po zmene strán dvoma gólmi Gonzalo Martínez a z nariadeného pokutového kopu bol úspešný aj Rafael Borre.

Všetky tri góly v druhom polčase padli v rozpätí dvadsiatich minút. Čerstvý víťaz juhoamerického Pohára osloboditeľov ani pri druhej účasti na klubových MS neobišiel bez cenného kovu. V roku 2015 získal striebro, keď vo finále nestačil na španielsky FC Barcelona.

Finále:

Real Madrid – Al-Ain 4:1 (1:0)
Góly: 14. Modrič, 60. M. Llorente, 79. Sergio Ramos, 90.+ Nader (vlastný) – 86. Šiotani
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modrič, M. Llorente (82. Casemiro), Kroos (70. Ceballos) – Lucas Vázquez (84. Vinícius Júnior), Benzema, Bale
Al-Ain: Khalid Eisa – Mohamed Ahmad (64. Bandar Al-Ahbabi), Ismail Ahmed, Mohammed Fayez, Šiotani – Aboudan Al Jaberi, M. Abdulrahman (67. A. Abdulrahman), T. Doumbia – El Shahat, Caio – M. Berg (75. Nader)

Zápas o 3. miesto:
River Plate – Kašima Antlers 4:0 (1:0)
Góly: 73. a 90.+ G. Martínez, 24. Zuculini, 88. Borre (z pok. kopu)

Konečné poradie MS klubov 2018: 1. Real Madrid (Šp.), 2. Al-Ain (SAE), 3. River Plate (Arg.), 4. Kašima Antlers (Jap.), 5. Espérance Tunis (Tun.), 6. CD Guadalajara (Mex.), 7. Team Wellington (N. Zél.)

Viac na túto tému: #Real Madrid #MS klubov #Abú Zabí