Hetrik za 11 minút. Bale vystrieľal Realu finále

Futbalisti Realu Madrid sa tretíkrát za sebou prebojovali do finále majstrovstiev sveta klubov FIFA.

19.12.2018 19:31
bale real Foto: ,
Gareth Bale (vpravo) sa teší so svojho prvého gólu do siete Kašimy Antlers.

V stredajšom semifinálovom zápase v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch zdolali japonský tím Kašima Antlers 3:1. Real má šancu na tretí triumf v tejto súťaži za sebou, keďže titul vyhral aj v predchádzajúcich dvoch rokoch, v minulosti aj v decembri 2014.

Hrdinom „bieleho baletu“ v stredajšom súboji bol autor hetriku Gareth Bale, ktorý skóroval v 44., 53. a 55. minúte. Skóre duelu otvoril tesne pred prestávkou po peknom vysunutí od Marcela.

Druhý zásah pridal po nedorozumení v defenzíve japonského súpera a tretí z ľavej strany tiež po prihrávke od Marcela. Za Japoncov v 78. minúte skorigoval Šoma Doi, tento gól odobril aj systém VAR.

Finálovým súperom Realu bude v sobotu 22. decembra o 17.30 h SEČ domáci tím Al-Ain, ktorý v semifinále vyradil argentínsky River Plate.