Lokomotíva napokon dohrá sezónu II. ligy, bude mať zahraničného investora

Futbalový klub FC Lokomotíva Košice nekončí svoje účinkovanie v tomto ročníku slovenskej druholigovej súťaže, v jarnej časti aktuálnej sezóny 2018/2019 bude pokračovať a riadne dohrá celoštátnu II. ligu.

, 13.12.2018 19:58
debata

„Prezident klubu Peter Daduľák vzal späť odhlásenie zo súťaže, ktoré adresoval Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ) v stredu 5. decembra 2018 a záväzne prehlásil, že družstvo pokračuje v činnosti,“ uvádza sa v tlačovej správe FC Lokomotíva Košice.

Peter Daduľák zároveň informoval, že dospel k dohode s novým zahraničným investorom a klubu sa podarilo získať dôležitého strategického partnera. V najbližších dňoch tak dôjde k prevodu akcií na nového investora. Práve na základe toho prišlo k tomu, že šéf klubu vzal späť odhlásenie sa zo súťaže a klub FC Lokomotíva Košice bude naďalej riadne fungovať. Predstavitelia klubu o tom už informovali aj zástupcov Slovenského futbalového zväzu.

"Za posledný týždeň sa toho udialo viac ako za ostatný rok a pol. Podarilo sa to, čo sa nepodarilo za celý ten čas pri hľadaní nového partnera. Je to paradox, že človek odhlási mužstvo zo súťaže a zrazu prichádzajú ponuky. Prišla nám veľmi zaujímavá ponuka, ktorá dokáže riešiť všetky problémy klubu.

Dostali sme ponuku na prebratie celého futbalového klubu, do akciovej spoločnosti vstúpi nový strategický partner. Ide o partnera, ktorý sa vyzná vo futbalovom prostredí, nie je to žiadny nováčik. V tejto oblasti je doma. Tešíme sa z toho, že do klubu prichádza práve takýto človek," povedal na webe Lokomotívy prezident klubu Daduľák.

Ten ďalej prezradil, že v krátkom čase sa akcie FC Lokomotíva prevedú na zahraničného partnera, ktorý zastreší chod klubu vrátane financovania.

„Teším sa z toho. Myslím si, že táto nová ponuka bude pre Lokomotívu znamenať progres a výrazný posun smerom dopredu. Stane sa to, čo si žiadali všetci ľudia, ktorí fandia tomuto klubu. Samozrejme, stojíme nohami pevne na zemi. Momentálne je najdôležitejšie zachrániť sa v druhej lige. Predstavenie partnera prebehne pravdepodobne v najbližších týždňoch, pričom na oficiálnej tlačovej konferencii bude predstavená stratégia a ďalšie fungovanie klubu.“ dodal Peter Daduľák.

FC Lokomotíva Košice figuruje po jesennej časti druholigovej súťaže na predposlednom 15. mieste tabuľky, v sedemnástich kolách získal 15 bodov (bilancia: 3 – 6 – 8, skóre 17:28). Do nižšej súťaže zostúpia po jarnej časti tejto sezóny štyri mužstvá.

debata chyba
Viac na túto tému: #Lokomotíva Košice
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 4 10
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 4 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 4 9
2. vlajka Mexiko MEX 3 4
3. vlajka Poľsko POL 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 4 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy