Ruské futbalové hviezdy ostávajú vo väzbe

06.12.2018 11:57
Pavel Mamajev
Pavel Mamajev počas výsluchu na súde v polovici októbra. Autor: ,

Ruskí futbalisti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev obvinení z chuligánstva zostanú vo vyšetrovacej väzbe až do 8. februára 2019. Ruský súd opätovne zamietol ich žiadosť o prepustenie. Sudcovia to zdôvodnili možným ovplyvňovaním svedkov, ak by sa dostali na slobodu. Informovali o tom ruské zdroje s odvolaním sa na agentúru Interfax.

Kokorina zo Zenitu Petrohrad a Mamajeva z FK Krasnodar obvinili z chuligánstva po tom, čo boli obaja začiatkom októbra zapojení do dvoch výtržností v Moskve. Obaja hráči boli obvinení po bitkách v hoteli a kaviarni. Pri násilných incidentoch sa zranili tri osoby, polícia ich zadržala 11. októbra. Kokorin a Mamajev čelia trestu odňatia slobody až na päť rokov.

Obaja profesionálni futbalisti v pondelok 8. októbra v jednej z moskovských kaviarní zaútočili na vedúceho odboru automobilového a železničného inžinierstva ministerstva priemyslu a obchodu Denisa Paka. Podľa personálu bola dvojica hráčov spolu so svojimi priateľmi príliš hlučná a štátny úradník ich na to upozornil. Futbalisti reagovali verbálnymi útokmi zameranými na Pakov čínsky pôvod.

Alexander Kokorin pred súdom v Moskve.
Alexander Kokorin pred súdom v Moskve. Autor: SITA/AP, Pavel Golovkin

Následne doňho hádzali stoličky a muža udierali päsťami do tváre. Kamaráti ruských futbalistov sa snažili situáciu vyriešiť tým, že chceli od zamestnancov kaviarne odkúpiť záznam, ktorý zachytáva Kokorina s Mamajevom pri incidente s Pakom. Video napokon smerovalo do rúk orgánov činných v trestnom konaní a médiám.

Kokorin a Mamajev chýbali v nominácii Ruska na svetovom šampionáte v tomto roku, ktorý sa konal práve v ich krajine. Pred dvoma rokmi na ME vo Francúzsku ukázali svoju „záľubu“ v nefutbalových aktivitách. Usporiadali večierok za 250 000 eur v Monaku, kde šampanské tieklo prúdom a už vtedy sa dostali do titulkov médií v negatívnom kontexte.

#ruská futbalová reprezentácia #Pavel Mamajev #Alexander Kokorin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk