VIDEO: Zlatú loptu získala prvýkrát aj žena. Historický moment zatienil sexizmus

04.12.2018 10:15
Martin Solveig, Ada Hegerberg
Moderátor Martin Solveig a Ada Hegerberg, prvá futbalistka, ktorá získala Zlatú loptu. Autor: ,

Vyhlásenie prvej ženskej držiteľky Zlatej lopty Ady Hegerbergovej zatienila aféra, za ktorú sa neskôr moderátor slávnostného večera Martin Solveig ospravedlnil.

Francúzsky DJ sa hneď na pódiu nórskej futbalistky spýtal, či vie „twerkovať“. Vyvolal tak veľký rozruch na sociálnych sieťach a vyslúžil si kritiku za sexizmus a nedostatok rešpektu.

Dvadsaťtriročná Hegerbergová reagovala na kontroverznú otázku ohľadom vyzývavého tanca, pri ktorom ženy trasú pozadím, krútením hlavy a prostým „nie“.

Solveig bezprostredne po slávnostnom parížskom večeri umiestnil na twitter video s ospravedlnením.

„Som v šoku z toho, čo čítam na internete. Samozrejme som nechcel nikoho uraziť. Navyše nechápem, ako to niekto môže považovať za urážku, zvlášť keď sa na to pozriete ako na celok, pretože sme končili tancom na hudbu Franka Sinatru,“ uviedol francúzsky DJ. „Bol to len vtip a asi zlý,“ dodal.

Sama Hegerbergová, ktoré sa pritom angažuje v boji za rovnoprávnosť medzi futbalistami a futbalistkami, vzala situáciu s nadhľadom.

„Prišiel potom za mnou a ospravedlnil sa. Ja som to ale tak nebrala, neprišlo mi to sexistické. Trochu sme si zatancovali, mám Zlatú loptu, to je pre mňa najdôležitejšie,“ povedala nórska útočníčka Lyonu.

Luka
		Modrič.
Luka
		Modrič.
+7Luka Modrič a
		legendárny David
		Ginola.
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zlatá lopta #Ada Hegerbergová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku