Maradona: Messi nemôže byť líder, keď pred výkopom chodí dvadsaťkrát na WC

14.10.2018 08:44
Diego Maradona, Lionel Messi
Diego Maradona a Lionel Messi. Autor: ,

Legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona doteraz patril medzi zástancov útočníka Lionela Messiho, jeho aktuálne výroky v rozhovore v mexickej šou La Ultima Palabra sa však od jeho predchádzajúcich podstatne líšia.

Keď sa Maradonu spýtali, či by sa jeho bývalého reprezentačného zverenca dalo nazvať lídrom, odpovedal: „Je skvelý futbalista, ale nie je líder. Je zbytočné snažiť sa dostať do tejto pozície niekoho, kto pred zápasom navštívi dvadsaťkrát WC.“

Maradona narážal na Messiho extrémnu nervozitu najmä pred dôležitými zápasmi. Hviezdu Barcelony kamery už viackrát zachytili zvracať.

„Messi na trávniku žiada, aby ho vnímali ako lídra, no pred duelmi ho zamestnáva skôr PlayStation. Už by sme z neho nemali robiť ikonu,“ pokračoval Maradona, v súčasnosti tréner mexického klubu Dorados.

Diego Maradona a Lionel Messi na archívnej snímke.
Diego Maradona a Lionel Messi na archívnej snímke. Autor: SITA/AP, Ricardo Mazalan

„Messi je úplne iný hráč v Barcelone v reprezentačnom drese. Úprimne, už by som ho viac nepozýval do argentínskeho tímu. Ten potrebuje lídra, ale Messi ním nemôže byť. Na druhej strane nikdy nehovor nikdy,“ dodal kontroverzný Maradona na adresu 31-ročného kapitána reprezentácie na MS 2018. V Rusku skončili Argentínčania už v osemfinále.

Messi po nevydarenom šampionáte požiadal v reprezentácii o pauzu na neurčito, špekuluje sa, že nebude hrať ani budúci rok na turnaji Copa América.

#Lionel Messi #Diego Maradona
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku