Téma Benzema a reprezentácia je uzavretá. Zabudnite na mňa, odkázal rebel

13.10.2018 07:22
Karim Benzema
Karim Benzema. Autor: ,

Návrat Karima Benzemu do francúzskej futbalovej reprezentácie je vylúčený. Potvrdil to prezident Francúzskej futbalovej federácie Noël Le Graët v interview pre periodikum Ouest France.

„Téma Benzemu a Les Bleus je raz a navždy uzatvorená. Navyše, hráč momentálne ani nie je zdravotne v poriadku,“ povedal Le Graët.

Úspešný útočník Realu Madrid Benzema odohral posledný zápas v drese Francúzska v októbri 2015. Odvtedy ho tréner Didier Deschamps pravidelne ignoruje, nezavolal ho na domáce ME 2016 ani MS 2018 do Ruska, kde Francúzi získali historicky druhý titul.

Benzema sa stal nežiaducou osobou najmä po prevalení sa kauzy s jeho údajným vydieraním bývalého reprezentačného kolegu Mathieua Valbuenu ešte z júla 2014 v súvislosti s videonahrávkou so sexuálnym obsahom.

Mathieu Valbuena (vľavo) a Karim Benzema počas...
Mathieu Valbuena (vľavo) a Karim Benzema počas tréningu francúzskeho tímu. Autor: SITA/AP, David Vincent

Najvyšší súd napokon síce neočistil Benzemu, ale konštatoval, že vyšetrovatelia porušili pravidlá a používali neférové metódy v snahe preukázať existenciu podvodného vydierania.

Rozhodnutiu o neúčasti Benzemu na ME 2016 predchádzalo stretnutie prezidenta Le Graëta a trénera Deschampsa. Obaja pripomenuli, že športová výkonnosť je významným, avšak nie výlučným kritériom pre povolanie hráča do národného mužstva, dôležité je tiež usilovať sa o jednotu v tíme.

„Vyšetrovanie sa naťahovalo tri či štyri roky a to celej veci s Benzemom neprospelo,“ uviedol Le Graët. Tridsaťročný rodák z Lyonu stihol v reprezentácii Francúzska odohrať 81 zápasov a streliť 27 gólov.

Momentálne už sám nemá záujem o reprezentačný dres. Prostredníctvom twitteru nechal Le Graëtovi takýto odkaz: „Prosím vás, zabudnite na mňa a nechajte ma na pokoji. Francúzsko je majster sveta a to je jediná podstatná vec. Všetko ostatné sú zbytočnosti.“

#Karim Benzema #francúzski futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku