Portugalci uspeli v Poľsku aj bez Ronalda, Rusi so Švédmi bez gólov

Futbalisti Portugalska si upevnili post lídra 3. skupiny A-divízie Ligy národov. Aj bez Cristiana Ronalda triumfovali vo štvrtok v Chorzówe nad domácim Poľskom 3:2 a po dvoch dueloch majú na konte plný počet bodov.

11.10.2018 22:55 , aktualizované: 23:43
Robert Lewandowski, William Carvalho Foto: ,
Robert Lewandowski odohral za poľskú reprezentáciu stý zápas. Vľavo Portugalčan William Carvalho.

Poliaci síce viedli od 18. minúty vďaka presnej hlavičke Krzysztofa Piateka po rohovom kope, hostia však ešte do prestávky skóre otočili. Po polhodine hry vyrovnal André Silva a v 42. minúte poslal loptu do vlastnej bránky Kamil Glik.

Náskok Portugalčanov poistil krátko po zmene strán Bernardo Silva, v 77. minúte Jakub Blaszczykowski už iba zmiernil prehru Poliakov. V ich drese odohral stý reprezentačný zápas kapitán Robert Lewandowski.

V 2. skupine B-divízie hráči Ruska v Kaliningrade remizovali s výberom Švédska 0:0. Oba tímy v celom súboji previedli iba tri strely na bránku – Rusi jednu a Švédi dve.

Škótsko prehralo v 1. skupine C-divízie v Haife s Izraelom 1:2. Charlie Mulgrew premenil v prvom polčase penaltu, domáci vyrovnali v 52. minúte zásluhou Dora Peretza a potom využili presilovku po vylúčení Johna Souttara. Štvrťhodinu pred koncom rozhodol vlastný gól Kierana Tierneyho a Izrael sa bodovo dotiahol na svojho súpera. Tri body má na konte aj tretí účastník skupiny Albánsko.

V 4. skupine rovnakej divízie je na čele Srbsko po víťazstve 2:0 na ihrisku Čiernej Hory, oba góly dal Aleksandar Mitrovič. Na druhú priečku poskočili Rumuni vďaka výhre nad Litvou vo Vilniuse 2:1. V 94. minúte zariadil tri body pre hostí Alexandru Maxim.

Liga národov: A-divízia – 3. skupina:

CHORZÓW
Poľsko – Portugalsko 2:3 (1:2)
Góly: 18. Piatek, 77. Blaszczykowski – 31. Andre Silva, 43. Glik (vl.), 52. Bernardo Silva

Izrael – Škótsko 2:1 (0:1)
Góly: 52. Peretz, 75. O'Donnell (vl.) – 25. Mulgrew (z pok. kopu), ČK: 61. Souttar (Škótsko)