Rozhodca Slyško skončil. Spolu s Micheľom a Balkom tvorili silnú trojku aj v zahraničí

05.10.2018 15:06
Roman Slyško
Roman Slyško. Autor:

Kedysi úderné a nekompromisné slovenské rozhodcovské trio Ľuboš Micheľ - Martin Balko a Roman Slyško je definitívne minulosť. Vo veku 45 rokov ukončil profesionálnu kariéru aj posledný z tejto trojice Slyško.

Naposledy zamával zástavkou za postrannou čiarou 15. septembra v súboji najvyššej slovenskej súťaže medzi Senicou a Trenčínom (0:2). Bol tam jedným z asistentov hlavného rozhodcu Patrika Hrčku.

„Táto myšlienka vo mne dozrievala dlhší čas, už to nebolo pre mňa dostatočne motivujúce. Nechcel som už začínať novú sezónu Ligy majstrov v skupine českého arbitra Pavla Královca, hoci na Slovensku som ešte mohol dokončiť celý súťažný ročník,“ povedal Roman Slyško v rozhovore pre denník Šport.

Slyško má ako asistent rozhodcu za sebou 19 sezón v najvyššej súťaži na Slovensku, šestnásť rokov v zahraničí a desať ako účastník Ligy majstrov. Jeho vrcholom bolo finále Ligy majstrov zo sezóny 2007/2008, v ktorom Manchester United zdolal Chelsea 6:5 až na strely zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa zápas hraný v Moskve skončil 1:1.

„V tom istom roku sme boli aj na majstrovstvách Európy a tam sme sa dostali až do štvrťfinále, hoci sme to mali dobre rozbehnuté na pokračovanie,“ pripomenul Slyško.

Na ME 2008 v Rakúsku a Švajčiarsku bol nominovaný na 5 zápasov, dva roky predtým zažil na MS v Nemecku štyri stretnutia.

„Bola to dlhá a pekná kariéra, ale všetko má svoj koniec. Už som nemal taký hlad po zápasoch ako kedysi, keď som ako 30-ročný túžil po San Sire či Nou Campe v snahe vidieť tam najlepších hráčov na svete. Keď sme to s kolegami dosiahli, dostavilo sa uspokojenie. Pridal sa aj vek a všetko to vyústilo to prirodzeného konca,“ doplnil R. Slyško pre denník Šport.

#futbalový rozhodca #Roman Slyško
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk